SAVAROVÁ, Zdeňka, Veronika VELIČKA ZAPLETALOVÁ, Stanislav BALÍK a Michaela KOLKOVÁ. 25 let Fakulty sociálních studií MU. 1., elektronické vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2023. ISBN 978-80-280-0363-0.
Originální název 25 let Fakulty sociálních studií MU
Název anglicky 25 years Faculty of Social Studies MU
Autoři SAVAROVÁ, Zdeňka, Veronika VELIČKA ZAPLETALOVÁ, Stanislav BALÍK a Michaela KOLKOVÁ.
Vydání 1., elektronické vyd. Brno, 2023.
Nakladatel Masarykova univerzita
Typ výsledku Účelové publikace
WWW Čítárna Munispace
ISBN 978-80-280-0363-0
Štítky Munipress
Změnil Změnila: Mgr. Martina Švaříčková Hlavatá, učo 13047. Změněno: 2. 10. 2023 14:44.
Publikace 25 let Fakulty sociálních studií MU se, jak již název napovídá, zabývá pětadvacetiletou existencí jedné z deseti fakult Masarykovy univerzity. České a anglické texty popisují příběh této instituce od samotného vzniku, přes ideje zakladatelů a postupné rozšiřování fakulty až po stěhování všech pracovišť pod jednu střechu a modernizaci současného sídla fakulty. V neposlední řadě se publikace soustředí na skutečnost, že FSS MU není jen místo, kde se konají přednášky, vědecká bádání či kulturní a společenské akce, ale že jde hlavně o společenství lidí, kteří tvoří jedinečnou komunitu. Stěžejní důraz je kladen na obrazový materiál. Texty jsou v českém a anglickém jazyce.
Anotace anglicky
The publication Twenty-Five Years of the Faculty of Social Studies of Masaryk University deals with, as the title suggests, the twenty-five years of existence of one of the MUNI’s ten faculties. The Czech and English texts describe the story of this institution from the very beginning, through the ideas of its founders and the gradual expansion of the faculty to the moving of all the departments under one roof and the modernization of the current seat of the faculty. Last but not least, the publication focuses on the fact that FSS MUNI is not just a place where lectures, scientific research, and cultural or social events are held, but that it is primarily a collection of people who form a unique community. The emphasis is on the visual material. The texts are in Czech and English.
VytisknoutZobrazeno: 24. 6. 2024 00:50