BROJÁČ, Jakub, Jana FIKRLOVÁ, Jan ŠEREK, Štěpán KAŇA, Andrea ALBRECHT, Lenka ŠTĚPÁNKOVÁ a Petr MACEK. Důvěra a nedůvěra ve společenské institucea jejich rozhodování. 2023.
Originální název Důvěra a nedůvěra ve společenské institucea jejich rozhodování
Název anglicky Trust and distrust in institutions and their decision-making
Autoři BROJÁČ, Jakub, Jana FIKRLOVÁ, Jan ŠEREK, Štěpán KAŇA, Andrea ALBRECHT, Lenka ŠTĚPÁNKOVÁ a Petr MACEK.
Vydání 2023.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Výzkumná zpráva
Stát vydavatele Česká republika
WWW URL
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
Klíčová slova česky Důvěra, Nedůvěra, Autority, Instituce, Covid-19, Adolescence
Klíčová slova anglicky Trust, Distrust, Institutions, Covid-19, Adolescence
Změnil Změnil: Mgr. Jakub Brojáč, učo 427154. Změněno: 12. 10. 2023 13:42.
Tato výzkumná zpráva nabízí souhrn zjištění z mezinárodního výzkumného projektu EnTrust. Ve zprávě se zaměřujeme na důležité zdroje (ne)důvěry vůči autoritám a na formování (ne)důvěry u mladších lidí. V projektu jsme se zaměřili na čtyři životní fáze od rané adolescence do dospělosti (věkové skupiny 11-12, 14-15, 18-19 a 30-50) v sedmi různých evropských zemích (Česká republika, Dánsko, Německo, Řecko, Itálie, Polsko a Srbsko). Využili jsme smíšený metodický přístup, který zahrnoval kvalitativní skupinové rozhovory (s respondenty ze všech zúčastněných zemí) a online vinětový experiment (s respondenty z České republiky, Německa, Itálie a Srbska).
Návaznosti
870572, interní kód MUNázev: Enlightened trust: An examination of trust and distrust in governance – conditions, effects and remedies (Akronym: EnTrust)
Investor: Evropská unie, Enlightened trust: An examination of trust and distrust in governance – conditions, effects and remedies, Europe in a changing world - inclusive, innovative and reflective Societies (Societal Challenges)
VytisknoutZobrazeno: 1. 5. 2024 01:13