DEMLOVÁ, Regina, Jana UNAR VINKLEROVÁ, Hana VLADÍKOVÁ a Vladimír KOBLÍŽEK. Kick-off CZECRIN PNEUMO DONet. 2023.
Originální název Kick-off CZECRIN PNEUMO DONet
Název česky Kick-off CZECRIN PNEUMO DONet
Název anglicky Kick-off CZECRIN PNEUMO DONet
Autoři DEMLOVÁ, Regina (203 Česká republika, garant), Jana UNAR VINKLEROVÁ (203 Česká republika, domácí), Hana VLADÍKOVÁ (203 Česká republika) a Vladimír KOBLÍŽEK.
Vydání 2023.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Uspořádání konference
Obor 30230 Other clinical medicine subjects
Stát vydavatele Česká republika
WWW CZECRIN PNEUMO
Kód RIV RIV/00216224:14110/23:00131920
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova česky CZECRIN PNEUMO; oborová síť; klinická hodnocení
Klíčová slova anglicky CZECRIN PNEUMO; disease oriented network; clinical trials
Štítky CZECRIN PNEUMO, FN HK, MU
Změnil Změnila: Bc. Hana Vladíková, BBA, učo 244692. Změněno: 18. 10. 2023 13:17.
V souvislosti s novým dotačním obdobím je snahou CZECRINu také rozšíření oborově orientované sítě DONets (Disease Oriented Networks). Nově tak vzniká DONet CZECRIN – PNEUMO, jehož fungování bylo oficiálně zahájeno 20. září 2023 společným setkáním zástupců všech zapojených pracovišť a stanovením Boardu. Předsedou sítě byl zvolen docent Vladimír Koblížek, přednosta plicní kliniky FN Hradec Králové a místopředsedkyní profesorka Martina Koziar Vašáková, přednostka pneumologické kliniky 1. lékařské fakulty UK a Fakultní Thomayerovy nemocnice. DONet CZECRIN – PNEUMO je oborově specializovaná sít se zaměřením na oblast pneumologie, jejímž cílem je propojení odborníků a pracovišť v celé ČR a umožnění tak efektivního a úspěšného provádění nekomerčních klinických studií a celonárodních i mezinárodních projektů KH.
Anotace anglicky
On January 25, 2023, the fifth meeting of CZECRIN ONCO took place in Prague, traditionally within the framework of the 14th branch conference PRAGUE ONCO. In connection with the new subsidy period, CZECRIN also aims to expand the field-oriented network DONets (Disease-Oriented Networks). This is the new DONet CZECRIN – PNEUMO, whose operation was officially launched on September 20, 2023, with a joint meeting of representatives of all involved workplaces and establishing the Board. Associate Professor Vladimír Koblížek, Head of the Pulmonary Clinic of the National University of Hradec Králové, and Vice-Chair Professor Martina Koziar Vašáková, Head of the Pneumology Clinic of the 1st Faculty of Medicine of the Charles University and the Faculty Thomayer Hospital, were elected as the chair of the network. DONet CZECRIN – PNEUMO is a specialized network focusing on the field of pneumology, the goal of which is to connect experts and workplaces throughout the Czech Republic and thus enable the effective and successful implementation of non-commercial clinical studies and nationwide and international KH projects.
Návaznosti
LM2023049, projekt VaVNázev: Český národní uzel Evropské sítě infrastruktur klinického výzkumu
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, CZECRIN - Czech National Node to the European Clinical Research Infrastructure Network
VytisknoutZobrazeno: 30. 4. 2024 10:43