DEMLOVÁ, Regina a Šárka MATYŠKOVÁ. Souhrnná zpráva o klinickém hodnocení FAIR-PARK-II 2023. NA. Francie: MU LF/MŠMT/Centre Hospitalier Régional et Universitaire de Lille, 2023, 12 s. NA.
Originální název Souhrnná zpráva o klinickém hodnocení FAIR-PARK-II 2023
Název česky Souhrnná zpráva o klinickém hodnocení FAIR-PARK-II 2023
Autoři DEMLOVÁ, Regina (203 Česká republika, garant) a Šárka MATYŠKOVÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání NA. Francie, 12 s. NA, 2023.
Nakladatel MU LF/MŠMT/Centre Hospitalier Régional et Universitaire de Lille
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Výzkumná zpráva
Obor 30230 Other clinical medicine subjects
Stát vydavatele Francie
WWW FAIR-PARKII
Kód RIV RIV/00216224:14110/23:00131959
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova česky Parkinsonova nemoc; Deferipron;chelatace;
Klíčová slova anglicky Parkinson's disease; Deferiprone; chelation;
Štítky interim report, MU, RIV, user
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: Bc. Hana Vladíková, BBA, učo 244692. Změněno: 12. 1. 2024 13:40.
Studie FAIR-PARK-II_Konzervativní chelatace železa jako strategie měnící přístup k léčbě Parkinsonovy nemoci. Multicentrická, paralelní, randomizovaná, placebem kontrolovaná klinická studie fáze II s DFP (deferipron) 15mg/kg dvakrát denně. Cílem klinického hodnocení je poprvé prokázat ve velké, multicentrické klinické studii, že konzervativní chelatace železa s prototypovým léčivem DFP, zpomaluje progresi postižení u pacientů s Parkinsonovou nemocí a není spojena s negativním poměrem prospěchu /rizika.
Anotace česky
Návaznosti