KAŇKOVSKÁ, Andrea. 1107 lidí a jeden člověk. 17.11.2022. Praha: Národní galerie v Praze, 2022.
Originální název 1107 lidí a jeden člověk
Název česky 1107 lidí a jeden člověk
Název anglicky 1107 people and one human
Autoři KAŇKOVSKÁ, Andrea.
Vydání 17.11.2022. Praha, 2022.
Nakladatel Národní galerie v Praze
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Prezentace v oblasti umění
Obor 60400 6.4 Arts
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky Sochařská laboratoř; materiál; socha
Klíčová slova anglicky Sculpture laboratory; material; sculpture
Změnil Změnila: MgA. Andrea Kaňkovská, učo 528737. Změněno: 22. 1. 2024 15:29.
1107 lidí a jeden člověk (2022). Apropriace stejnojmenného obrazu Květy Válové ze sbírek Národní galerie v Praze. Senzorická herna je součástí interaktivního výstavního projektu ATLAS: Ateliér tvorby a laboratoř asociativního snění v 1. patře ve Veletržním paláci NGP, kurátorsky vedený triem: Oldřich Bystřický, Barbora Kleinhamplová, Eva Skopalová. Figurky člověka z různých měkkých i tvrdých materiálů jako jsou: pur pěny, paměťové pěny s flockováním i bez, potažené textilem, chlupatinkou, koženkou, z materiálu Yatexfoam, z bukové překližky s kartáči i bez a z licího kaučuku.
Anotace anglicky
1107 people and one person (2022). An appropriation of the painting of the same name by Květa Válová from the collections of the National Gallery in Prague. The Sensory Playroom is part of the interactive exhibition project ATLAS: Atelier of Creation and Laboratory of Associative Dreaming on the 1st floor of the Trade Fair Palace, curated by the trio Oldřich Bystřický, Barbora Kleinhamplová, Eva Skopalová. The human figures are made of various soft and hard materials such as: pur foam, memory foam with and without flocking, covered with textiles, fur, leather, Yatexfoam, beech plywood with and without brushes and cast rubber.
Návaznosti
MUNI/A/1454/2021, interní kód MUNázev: Výtvarná pedagogika v měnícím se světě