DEMLOVÁ, Regina a Kateřina JANSKÁ. PRŮBĚŽNÁ ZPRÁVA O PRŮBĚHU KLINICKÉ STUDIE TTV GUIDE V ČR. NA. Brno: MU LF/MŠMT/Institut klinické a experimentální medicíny, 2023, 4 s. NA.
Originální název PRŮBĚŽNÁ ZPRÁVA O PRŮBĚHU KLINICKÉ STUDIE TTV GUIDE V ČR
Název česky PRŮBĚŽNÁ ZPRÁVA O PRŮBĚHU KLINICKÉ STUDIE TTV GUIDE V ČR
Název anglicky Interim Study Report TTV GUIDE Czech republic
Autoři DEMLOVÁ, Regina (203 Česká republika, garant) a Kateřina JANSKÁ (203 Česká republika, domácí).
Vydání NA. Brno, 4 s. NA, 2023.
Nakladatel MU LF/MŠMT/Institut klinické a experimentální medicíny
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Výzkumná zpráva
Obor 30230 Other clinical medicine subjects
Stát vydavatele Česká republika
WWW TTV GUIDE
Kód RIV RIV/00216224:14110/23:00133157
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova česky Transplantace ledvin Torque Teno virus; takrolimus; imunosuprese; roční zpráva
Klíčová slova anglicky Torque Teno virus kidney transplant; tacrolimus; immunosuppression; annual report
Štítky interim report, MU, RIV, user
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: Bc. Hana Vladíková, BBA, učo 244692. Změněno: 23. 1. 2024 11:24.
o TTV GUIDE IT je randomizované, kontrolované klinické hodnocení fáze II porovnávající bezpečnost, snášenlivost a předběžnou účinnost mezi standardní a Torque Teno virem řízenou imunosupresí u stabilních dospělých příjemců transplantátu ledvin. Skoro každý z nás nese v těle tzv. Torque Teno virus, jehož stanovením lze měřit intenzitu imunitního systému. Cílem klinického hodnocení TTV GUIDE IT je vyhodnotit, zda měření koncentrace Torque Teno viru v krvi může zlepšit dávkování imunosupresiv a snížit tak množství infekcí a odmítnutí transplantátů. Zadavatelem je Lékařská univerzita ve Vídni a v České republice se klinického hodnocení účastní Institut klinické a experimentální medicíny v Praze.
Anotace anglicky
o TTV GUIDE IT is a randomized, controlled phase II clinical trial comparing safety, tolerability, and preliminary efficacy between standard and Torque Teno virus-guided immunosuppression in stable adult kidney transplant recipients. Almost every one of us carries the so-called Torque Teno virus in our bodies, which can be used to measure the intensity of the immune system. The objective of the TTV GUIDE IT clinical trial is to evaluate whether measuring the concentration of Torque Teno virus in blood can improve the dosing regimen of immunosuppressive drugs and thus reduce the number of infections and transplant rejections. Sponsor of the trial is Medical University of Vienna and in the Czech Republic the participating site is the Institute of Clinical and Experimental Medicine in Prague.
Návaznosti
90249, velká výzkumná infrastrukturaNázev: CZECRIN IV