PRŮCHA, Petr. Správní právo – obecná část. 9., doplněné a aktualizované. Brno: Masarykova univerzita, 2024, 371 s. ISBN 978-80-280-0503-0.
Originální název Správní právo – obecná část
Název česky Správní právo – obecná část
Název anglicky Administrative Law – general part
Autoři PRŮCHA, Petr.
Vydání 9., doplněné a aktualizované. Brno, 371 s. 2024.
Nakladatel Masarykova univerzita
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Odborná kniha
Obor 50501 Law
Stát vydavatele Česká republika
Forma vydání tištěná verze "print"
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 978-80-280-0503-0
Štítky Munipress
Změnil Změnila: Mgr. Petra Georgala, učo 32967. Změněno: 23. 5. 2024 16:48.
Předkládaná učebnice je určena jako studijní pramen ke studiu předmětu „správní právo" pro studenty magisterského studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, přičemž zahrnuje koncentrovaně podaný výklad základních otázek správního práva, a ve smyslu systematiky správního práva jako pedagogické disciplíny se vztahuje k jeho obecné části.  Cílem této učebnice je zprostředkovat „úvodní" výklad k problematice správního práva, zahrnující především pojmové vymezení správního práva a veřejné správy, dále pak charakteristiku pramenů a norem správního práva, subjektů a vztahů v režimu správního práva, základů správní organizace, základů činnosti veřejné správy a jejich forem, kontroly a dalších právních záruk ve veřejné správě, jakož i charakteristiku správněprávní odpovědnosti a režimu správního trestání.
Anotace anglicky
This textbook is intended as a source for the study of "Administrative Law" for Master's Degree students at the Faculty of Law of Masaryk University, and it includes a comprehensive interpretation of the basic issues of administrative law, referring to its general part in the sense of the systematics of administrative law as a pedagogical discipline. The aim of this textbook is to provide an "introductory" interpretation of the issues of administrative law, including, in particular, a conceptual definition of administrative law and public administration, as well as the characteristics of the sources and norms of administrative law, the subjects and relations within administrative law, the foundations of administrative organization, the foundations of public administration and their forms, monitoring and other legal guarantees in public administration, as well as the characteristics of administrative liability and aspects of administrative punishment.
VytisknoutZobrazeno: 4. 7. 2024 06:59