SÝKOROVÁ, Eva, Kar Yoong LIM, Jiří FAJKUS a Andrew LEITCH. Loss of Arabidopsis-type telomeres in the evolution of Solanaceae. Wageningen: Neuveden, 2004.
Originální název Loss of Arabidopsis-type telomeres in the evolution of Solanaceae
Název česky Ztráta telomer typu Arabidopsis v evoluci Solanaceae
Autoři SÝKOROVÁ, Eva (203 Česká republika), Kar Yoong LIM (826 Velká Británie a Severní Irsko), Jiří FAJKUS (203 Česká republika, garant) a Andrew LEITCH (826 Velká Británie a Severní Irsko).
Vydání Wageningen, 2004.
Nakladatel Neuveden
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Audiovizuální tvorba
Obor Genetika a molekulární biologie
Stát vydavatele Nizozemské království
Kód RIV RIV/00216224:14310/04:00010756
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
Klíčová slova anglicky telomere;Solanaceae
Štítky Solanaceae, telomere
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnil: prof. RNDr. Jiří Fajkus, CSc., učo 28574. Změněno: 24. 6. 2008 16:06.
The genus Cestrum and related genera Vestia and Sessea in the Solanaceae family lack Arabidopsis-type telomeres (TTTAGGG)n, as well as human-type telomeres (TTAGGG)n. In the vicinity of interstitial telomeric sequences these genera contain A/T rich minisatellite sequences.
Anotace česky
Rod Cestrum a příbuzné rody Vestia a Sessea v čeledi Solanaceae postrádají telomery typu Arabidopsis (TTTAGGG)n, stejně jako telomery lidského typu (TTAGGG)n. V sousedství vmezeřených telomerových sekvencí tyto rody obsahují A/T bohaté minisatelitní sekvence.
Návaznosti
AV0Z5004920, záměrNázev: Biofyzikální vlastnosti živých systémů a jejich změny vlivem faktorů vnějšího prostředí
GA204/02/0027, projekt VaVNázev: Molekulární analýza struktury a funkce typických a alternativních telomer u rostlin
MSM 143100008, záměrNázev: Genomy a jejich funkce