HAVLAN, Petr. Právnické osoby v působnosti územních samosprávných celků (vybrané právní problémy). In Firma a konkurenční prostředí 2004: Sekce 2. - Úloha podniku v udržitelném rozvoji regionů : sborník z mezinárodní vědecké konference, Brno, 7.-8. března 2004. Brno: Mendelova zemědělská a lesnická univerzita, 2004, s. 55-63. ISBN 80-7302-074-2.
Originální název Právnické osoby v působnosti územních samosprávných celků (vybrané právní problémy)
Název anglicky : Legal entities within the scope of territorial self-governing entities (selected legal issues)
Autoři HAVLAN, Petr (203 Česká republika, garant).
Vydání Brno, Firma a konkurenční prostředí 2004: Sekce 2. - Úloha podniku v udržitelném rozvoji regionů : sborník z mezinárodní vědecké konference, Brno, 7.-8. března 2004. od s. 55-63, 9 s. 2004.
Nakladatel Mendelova zemědělská a lesnická univerzita
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14220/04:00011206
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 80-7302-074-2
Změnil Změnila: Mgr. Marie Zejdová, učo 2159. Změněno: 24. 5. 2005 10:53.
Příspěvek je věnován právnickým osobám v působnosti územních samosprávných celků České republiky, tzn. jejich reálnému právnímu stavu a možným, zejména legislativním, ale i doktrinálním, perspektivám. Upozorňuje rovněž na význam těchto subjektů pro rozvoj regionu.
Anotace anglicky
The input attends to legal entities within the scope of territorial self-governing entities in the Czech Republic, it means to the actual legal state of these legal entities and their possible, especially legal and doctrinal perspectives in the future. The input gives notice to the importance of these legal entities for the development of the region.
Návaznosti
IAA7166101, projekt VaVNázev: Právní regulace financí a majetku územních samosprávných celků
Investor: Akademie věd ČR, Právní regulace financí a majetku územních samosprávných celků
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 12:02