J 2005

Budoucnost ekonomického hodnocení investic

Název anglicky

Future of investments evaluation

STEHLÍK, Antonín (203 Česká republika, garant)

Vydání

Politická ekonomie, Praha, Vysoká škola ekonomická, 2005, 0032-3233

Jazyk

čeština

Typ výsledku

Článek v odborném periodiku

Obor

50200 5.2 Economics and Business

Stát vydavatele

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Impakt faktor

Impact factor: 0.193

Kód RIV

RIV/00216224:14560/05:00013414

Organizační jednotka

Ekonomicko-správní fakulta

UT WoS

000233197700010

Klíčová slova anglicky

valuation; options; real options; volatility
Změněno: 16. 6. 2009 14:28, Ing. Naďa Voráčová

V originále

V příspěvku poukazuji a reaguji na aktuální problematiku v investičním rozhodování z hlediska jak české, tak světové ekonomiky. Jednadvacáté století se jeví již na svém počátku jako století neustálých a zrychlujících změn, století nečekaných zvratů a nejistot, což se promítá ve vyšší míře rizika. Tak jako teorie v minulosti rychle zareagovala a vznikla kritéria založená na časové hodnotě hotovostních toků a následně kritérium ekonomické přidané hodnoty a tržní hodnoty, tak je potřebná stejně rychlá reakce teorie na kriteria investičního rozhodování v turbulentním, volatilním hospodářském prostředí.

Anglicky

The aim of the text is to present current approach in investments evaluation based on real option theory. Each investment has more possibilities of realization, which can be described as real options. It is possible to evaluate the price of real option by utilization of the below described model. The real option classification is not steady yet. The real option analysis does not replace the standard techniques (the net present value approach) but they are very important complement as it is shown at the end of this paper. Real options is the modern approach to capital budgeting.

Návaznosti

IAA7167201, projekt VaV
Název: Teoretické a metodologické aspekty institucionální podpory podnikání
Investor: Akademie věd ČR, Teoretické a metodologické aspekty institucionální podpory podnikání