2005
Communication the Vision of an Urban City Development: A Model
KOSTROŇ, Lubomír, Marek ŠUSTA a Ladislav LAKOMÝZákladní údaje
Originální název
Communication the Vision of an Urban City Development: A Model
Název česky
Komunikace vize při urbanistickém rozvoji města: model
Autoři
KOSTROŇ, Lubomír (203 Česká republika, garant), Marek ŠUSTA (203 Česká republika) a Ladislav LAKOMÝ (203 Česká republika)
Vydání
1. vyd. Boston, Proceedings of the 23rd International Conference, od s. 94-95, 2 s. 2005
Nakladatel
The System Dynamics Society
Další údaje
Jazyk
angličtina
Typ výsledku
Stať ve sborníku
Obor
50700 5.7 Social and economic geography
Stát vydavatele
Spojené státy
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Odkazy
Kód RIV
RIV/00216224:14230/05:00012786
Organizační jednotka
Fakulta sociálních studií
ISBN
0-9745329-2-4
Klíčová slova anglicky
communication policies; vision; urban city development
Změněno: 5. 1. 2006 18:56, Ing. Ladislav Lakomý
V originále
A small group at the School of Social studies in Brno and Proverbs Inc. Prague, Czech republic, worked on a composition of a model, which is to test communication policies. The City hall faces problems in communication and explaining some of its long-range goals. The model is derived from the J.W. Forresters model of urban growth and includes also some soft variables, which seriously effect the perceived leadership role of the City hall and its ability to proceed further and to gain public support. The paper discloses the structure of the model as well as the process of its construction and obstacles, which the group encountered while attempting to offer its expert service.
Česky
Autoři, působící na Fakultě sociálních studií MU v Brně a v organizaci Proverbs a.s. Praha sestavili systémově dynamický model k testování komunikačních politik. Situace: radnice má problém s tím, jak komunikovat a vysvětlit některé dlouhodobé cíle. Navržený model vychází z "materiálních" prvků J.W.Forresterova modelu růstu města. Navíc model obsahuje některé "měkké" prvky, které významně ovlivňují to, jak veřejnost vnímá vůdcovskou roli radnice i její schopnost získávat a udržovat podporu veřejnosti. Příspěvek přibližuje strukturu modelu, proces jeho vzniku i překážky, na které autoři naráželi, když model nabízeli.
Návaznosti
GA103/03/1008, projekt VaV |
|