TONEV, Petr. Hodnocení reformy územně správního členění z hlediska dojížďky za prací (na příkladu Jihomoravského kraje). In VIII. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách. Brno: Ekonomicko-správní fakulta MU v Brně, 2005, s. 191-198. ISBN 80-210-3888-8.
Originální název Hodnocení reformy územně správního členění z hlediska dojížďky za prací (na příkladu Jihomoravského kraje)
Název anglicky Evaluation of local government reform from the viewpoint of commuting to work (on the example of Southern Moravia Region)
Autoři TONEV, Petr (203 Česká republika, garant).
Vydání Brno, VIII. mezinárodní kolokvium o regionálních vědách, od s. 191-198, 8 s. 2005.
Nakladatel Ekonomicko-správní fakulta MU v Brně
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14560/05:00014448
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 80-210-3888-8
Klíčová slova anglicky local government; reform; commuting to work; Southern Moravia Region
Štítky commuting to work, Local Government, reform, Southern Moravia Region
Změnil Změnil: Mgr. Petr Tonev, Ph.D., učo 7580. Změněno: 13. 1. 2006 08:45.
Příspěvek se zabývá hodnocením druhé fáze územně správní reformy ČR, kde došlo ke stanovení tzv. obcí s rozšířenou působností, na které byla přenesena část kompetencí zrušených okresních úřadů. Výběr obcí a vymezení jejich správních obvodů je hodnocen na základě dat o dojížďce za prací na příkladě Jihomoravského kraje. Porovnání stanovených center a jejich správních obvodů s údaji o dojíždějících a dojížďkových mikroregionech poukazuje na fakt, že ustanovení některých obcí a jejich správních obvodů bylo zřejmě zbytečné
Anotace anglicky
This paper deals with territorial administrative reform in the Czech Republic. The attention is paid especially to the second phase of the reform, where district offices were abolished and partly replaced by the communes with broadened competences. An evaluation of newly established administrative centres and boundaries in the Southern Moravia Region based on the travel to work data is given. The comparison with travel to work areas pointed out, that some of the administrative centres and their areas are probably abundant.
Návaznosti
1M0524, projekt VaVNázev: Centrum výzkumu konkurenční schopnosti české ekonomiky
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Centrum výzkumu konkurenční schopnosti české ekonomiky
VytisknoutZobrazeno: 16. 6. 2024 02:16