ŠPAČEK, David. Veřejná správa a řízení. 2006. vyd. Pardubice: Univerzita Pardubice, 2006, 6 s. ISBN 80-7194-882-9.
Originální název Veřejná správa a řízení
Název anglicky Public administration and management
Autoři ŠPAČEK, David.
Vydání 2006. vyd. Pardubice, 6 s. 2006.
Nakladatel Univerzita Pardubice
Typ výsledku Stať ve sborníku
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 80-7194-882-9
Klíčová slova anglicky public administration, public management, good governance
Změnil Změnil: doc. Ing. David Špaček, Ph.D., učo 77120. Změněno: 5. 10. 2006 15:21.
Text příspěvku se zaměřuje na aktuálně diskutované vztahy mezi veřejnou správou a řízením. Využívá poznatků české i zahraniční literatury. Text využívá pasáže z děl autorů, kteří byli často citováni s ohledem na cíle reforem veřejné správy řady států. Na konci příspěvku autor předkládá k diskuzi vlastní definici veřejné správy.
Anotace anglicky
The following text focuses on the up-to-date discussion that relates to relationship between public administration and management. Text quotes ideas of authors that influenced dictions of recent public administration reforms of many states. At the end of the paper, the own definition of the author is proposed for discussion.
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 10:51