2006
Issues of learning styles and academic achievement at pupils prone to test-anxiety and test-anxious pupils
STRÁNSKÁ, ZdenkaZákladní údaje
Originální název
Issues of learning styles and academic achievement at pupils prone to test-anxiety and test-anxious pupils
Název česky
K problematice učebního stylu a školní úspěšnosti u žáků inklinujících k trémě a žáků-trémistů
Autoři
STRÁNSKÁ, Zdenka (203 Česká republika, garant)
Vydání
Psychology & Health (Norman, P. (Ed.)). Abstracts Book. 20th Annual Conference of the European Health Psychology Society: Social Change and New Challenges for Health Psychology. Routledge Taylor & Francis Group, Volume 21, Supplem. 1, p. 146. 2006
Další údaje
Jazyk
angličtina
Typ výsledku
Konferenční abstrakt
Obor
50100 5.1 Psychology and cognitive sciences
Stát vydavatele
Polsko
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Impakt faktor
Impact factor: 1.636
Kód RIV
RIV/00216224:14210/06:00017347
Organizační jednotka
Filozofická fakulta
ISSN
UT WoS
000240000100427
Klíčová slova anglicky
learning style; academic achievement; anxiety
Štítky
Příznaky
Mezinárodní význam
Změněno: 26. 3. 2010 16:41, PhDr. Zdenka Stránská, Ph.D.
V originále
The paper presents the results of study focused on individual learning preferences at pupils at higher grades of primary school, particularly at pupils prone to test-anxiety or test-anxious pupils (i.e. to find out what the pupil does and what he prefers while he is learning). Further, we focused on the relationships with the study results and academic achievement, with the consideration of gender differences in the observed variables. The learning styles were identified by the Czech version of the Learning Styles Inventory (LSI) created by R. Dunn, K. Dunn, and G. Price (translated and adapted by J. Mareš). The test-anxiety was measured by the Classic Fear, Social Anxiety and Test-Anxiety Scale (KSAT) by O. Kondáš. Besides, the school results in selected school subject were observed.
Česky
Ve sdělení jsou prezentovány výsledky výzkumu, jehož cílem bylo zmapovat individuální preference při učení žáků druhého stupně základní školy – se zaměřením na žáky inklinující k trémě a žáky-trémisty (tj. zjistit, co žák dělá a co mu nejlépe vyhovuje, když se učí) a dále prozkoumat jejich souvislosti s dosahovanými výsledky učení, školní úspěšností žáků, a to i s ohledem na zjištění rozdílů mezi chlapci a dívkami ve sledovaných proměnných. K diagnostice stylu učení byla použita česká verze amerického Dotazníku stylů učení (LSI) autorů R. Dunnové, K. Dunna a G. Price (v překladu a úpravě J. Mareše) a ke zjištění míry trémy Škála klasického strachu, sociálně situační anxiety a trémy (KSAT) O. Kondáše. Byl zjišťován též školní prospěch žáků z vybraných předmětů.