MAZURA, Pavel, Radka FOHLEROVÁ, Břetislav BRZOBOHATÝ, Nagavalli Subbanna KIRAN a Lubomír JANDA. A new, sensitive method for enzyme kinetic studies of scarce glucosides. JOURNAL OF BIOCHEMICAL AND BIOPHYSICAL METHODS. Elsevier, 2006, roč. 68, č. 2006, s. 55-63. ISSN 0165-022X.
Originální název A new, sensitive method for enzyme kinetic studies of scarce glucosides.
Název česky Nová citlivá metoda pro stanovení kinetických parametrů přirozených substrátů.
Autoři MAZURA, Pavel (203 Česká republika), Radka FOHLEROVÁ (203 Česká republika), Břetislav BRZOBOHATÝ (203 Česká republika, garant), Nagavalli Subbanna KIRAN (356 Indie) a Lubomír JANDA (203 Česká republika).
Vydání JOURNAL OF BIOCHEMICAL AND BIOPHYSICAL METHODS, Elsevier, 2006, 0165-022X.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor Genetika a molekulární biologie
Stát vydavatele Nizozemské království
Impakt faktor Impact factor: 1.403
Kód RIV RIV/00216224:14310/06:00018065
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
UT WoS 000239185000005
Klíčová slova anglicky Amplex UltraRed reagent; beta-glucosidase; glucose assay; glucose-oxidase / peroxidase coupled reaction; phytohormone conjugation; zeatin-O-glucoside
Štítky Amplex UltraRed reagent, beta-glucosidase, glucose assay, phytohormone conjugation, zeatin-O-glucoside
Změnil Změnila: Mgr. Gabriela Jalová, učo 208673. Změněno: 23. 8. 2010 10:10.
We have developed a rapid, accurate and sensitive assay for glucose that enabled us to measure the kinetic parameters for a cytokinin-O-glucoside-specific beta-glucosidase towards its natural substrate. Both the beta-glucosidase reaction and the detection reaction occur simultaneously in solution. Measurement is continuous and the reaction is measured nine times during three seconds.
Anotace česky
Vyvinuli jsme rychlou přesnou a citlivou metodu pro stanovení glukózy, což nám umožnilo stanovit kinetické parametry v reakci cytokinin-O-glukozid specifické beta-glukozidázy s přirozeným substrátem. Beta-glukozidázová reakce i detekční reakce probíhají současně v jednom roztoku. Měření je kontinuální a a provádí se devětkrát v průběhu tří sekund.
Návaznosti
LC06034, projekt VaVNázev: Regulace morfogeneze rostlinných buněk a orgánů
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Regulace morfogeneze rostlinných buněk a orgánů
MSM0021622415, záměrNázev: Molekulární podstata buněčných a tkáňových regulací