KOUŘIL, Daniel, Martin KUBA a Michal PROCHÁZKA. Nasazení federací ve velkém distribuovaném prostředí: systém pro správu interakcí léků. In DATAKON 2007 - Proceedings of the Annual Database Conference. 1. vyd. Brno: Masarykova Univerzita, 2007, s. 132-141. ISBN 978-80-7355-076-9.
Originální název Nasazení federací ve velkém distribuovaném prostředí: systém pro správu interakcí léků
Název anglicky Federation deployment in large distributed environment: a system for medical drug interactions administration
Autoři KOUŘIL, Daniel, Martin KUBA a Michal PROCHÁZKA.
Vydání 1. vyd. Brno, DATAKON 2007 - Proceedings of the Annual Database Conference, od s. 132-141, 10 s. 2007.
Nakladatel Masarykova Univerzita
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 10201 Computer sciences, information science, bioinformatics
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Fakulta informatiky
ISBN 978-80-7355-076-9
Klíčová slova anglicky federace; shibboleth;CZTestFed
Štítky CZTestFed, federace, shibboleth
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: RNDr. Martin Kuba, Ph.D., učo 3988. Změněno: 23. 10. 2007 12:26.
Koncept federací zavádí nový přístup ve správě přístupu uživatelů ke službám. Samotné služby již nemusejí spravovat uživatelské účty, tuto zodpovědnost přebírají domovské instituce uživatelů. Tím se celý systém stává decentralizovaný a není omezena jeho škálovatelnost. Uživatelé mohou využít paletu služeb za použití pouze jedněch přihlašovacích údajů, které navíc poskytují pouze své domovské instituci. Koncept federací jsme využili pro řešení problému jak zabezpečit přístup k systému pro správu interakci léků, která musí být veřejně dostupná, ale zápis do ni mohou provádět pouze lékaři.
Anotace anglicky
We provide an overview of the federalization model and describe how federations can be used to address problems that cannot be solved using current tools. Than we describe a system for management of drugs interactions allowing physicians to maintain information on drugs. The systems demonstrates how federations can be used to implement an easy-to-use application without the need distribute new sets of credentials.
VytisknoutZobrazeno: 15. 5. 2024 05:24