KAISER, Jozef, Michaela GALIOVÁ, Karel NOVOTNÝ, Aleš HRDLIČKA, Karel STEJSKAL, Lucia REALE, Ildiko FRIDRICHOVÁ, Radomír MALINA, Miroslav LIŠKA, Kateřina PÁLENÍKOVÁ, Vojtěch ADAM a René KIZEK. Mapping of the heavy-metal pollutants in plant tissues by Laser-Induced Breakdown Spectroscopy. In EMSLIBS 2007. 2007.
Originální název Mapping of the heavy-metal pollutants in plant tissues by Laser-Induced Breakdown Spectroscopy
Název česky Mapování obsahu polutantů - těžkých kovů v rostlinných tkáních pomocí spektrometrie laserem buzeného plazmatu
Autoři KAISER, Jozef (203 Česká republika), Michaela GALIOVÁ (203 Česká republika), Karel NOVOTNÝ (203 Česká republika, garant), Aleš HRDLIČKA (203 Česká republika), Karel STEJSKAL (203 Česká republika), Lucia REALE (380 Itálie), Ildiko FRIDRICHOVÁ (703 Slovensko), Radomír MALINA (203 Česká republika), Miroslav LIŠKA (203 Česká republika), Kateřina PÁLENÍKOVÁ (203 Česká republika), Vojtěch ADAM (203 Česká republika) a René KIZEK (203 Česká republika).
Vydání EMSLIBS 2007, 2007.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 10406 Analytical chemistry
Stát vydavatele Francie
Kód RIV RIV/00216224:14310/07:00023239
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
Klíčová slova anglicky LIBS; Laser induced breakdown spectroscopy; heavy metal polutants; mapping
Štítky heavy metal polutants, Laser Induced Breakdown Spectroscopy, LIBS, mapping
Změnil Změnila: Mgr. Michaela Vašinová Galiová, Ph.D., učo 64008. Změněno: 9. 4. 2010 10:26.
In this work we are discussing the applicability of the LIBS analysis for mapping of selected heavy-metal pollutants (Pb, Cd) within plant structures (section of leaf, stems) for Helianthus annuus and Zea mays species.
Anotace česky
V práci jsou diskutovány možnosti aplikace spektrometrie laserem buzeného plazmatu pro mapování vybraných těžkých kovů (Pb, Cd) v rostliných strukturách (části listů, stonky) u rostlin Helianthus annuus and Zea mays.
Návaznosti
MSM0021622411, záměrNázev: Studium a aplikace plazmochemických reakcí v neizotermickém nízkoteplotním plazmatu a jeho interakcí s povrchem pevných látek
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Studium a aplikace plazmochemických reakcí v neizotermickém nízkoteplotním plazmatu a jeho interakcí s povrchem pevných látek
VytisknoutZobrazeno: 27. 4. 2024 01:57