PAVLÍKOVÁ, Eva. Sonda do postojů a pocitů českých uživatelek přístroje BabyPlus. In Heller, D.; Mertin, V.; Sobotková, I. (ed.). Psychologické dny 2006 : Prožívání sebe a měnícího se světa : sborník příspěvků z konference 24. Psychologické dny, Olomouc 2006. Praha: UK Praha, FFUK - katedra psychologie ve spolupráci s Českomoravskou psychologickou společností, 2007, s. 27-35, 8 s. ISBN 978-80-7308-185-0.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Sonda do postojů a pocitů českých uživatelek přístroje BabyPlus
Název česky Sonda do postojů a pocitů českých uživatelek přístroje BabyPlus
Název anglicky Attitudes and feelings of czech mothers who used BabyPlus in their Pregnancy
Autoři PAVLÍKOVÁ, Eva (203 Česká republika, garant).
Vydání Praha, Heller, D.; Mertin, V.; Sobotková, I. (ed.). Psychologické dny 2006 : Prožívání sebe a měnícího se světa : sborník příspěvků z konference 24. Psychologické dny, Olomouc 2006. od s. 27-35, 8 s. 2007.
Nakladatel UK Praha, FFUK - katedra psychologie ve spolupráci s Českomoravskou psychologickou společností
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50100 5.1 Psychology and cognitive sciences
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14230/07:00023484
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
ISBN 978-80-7308-185-0
Klíčová slova anglicky pregnancy; prenatal education; mothers; BabyPlus
Štítky BabyPlus, mothers, pregnancy, prenatal education
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Eva Pavlíková, učo 1772. Změněno: 26. 6. 2009 20:05.
Anotace
Obsahem příspěvku je 1. přehled teoretických poznatků z prenatální psychologie(vývojové předpoklady učení před narozením, historie disciplíny, výzkumy, metod podnětového obohacování dítěte v děloze, BabyPlus). 2. Výzkum: dotazníková sonda mezi ženami, které v těhotenství BabyPlus používaly. Postupem IFA jsem vyhledala kategorie obdobných postojů a pocitů se zaměřením především na subjektivní prožívání této zvukové stimulace. Jaký jí přisuzují význam, zda ji prožívají jako (ne)příjemnou, jak vnímají reakce plodu při stimulaci a zda je nějak hodnotí a pocitově vysvětlují. Výsledky: prenatálním učením se nejvíce zabývají vzdělané ženy těhotné poprvé. Největší vliv má pravděpodobně reklama a propagace souvisejích technologií. U dalších gravidit mnohé ženy od používání přístoje BabyPlus upouštějí. Pozitivní vliv BP je sporný, přirozená stimulace plodu matkou je dostačující - chůzi, zpěv, oblíbená hudba a péči o duševní i tělesnou pohodu.
Anotace anglicky
This paper is about mothers who was used system of prenatal learning BabyPlus, about their fellings and their interpretations of influences this stimulation to their children. This text has a critical point of view to sound prenanatal learnig stimulation, its trade name is BabyPlus. 17 women were asked about their experiences with BabyPlus. They beliewed, it was the best for ubnorn child and good child development after delivery was a effect of foetus sound stimulation. In our opinion, real influence of this this thing to unborn child is no reliably discovered. We recomend nature forms of prenatal stimulation: mothers voice, her mooving, tactile contacts and listening favourite music.
Návaznosti
MSM0021622406, záměrNázev: Psychologické a sociální charakteristiky dětí, mládeže a rodiny, vývoj osobnosti v době proměn moderní společnosti
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Psychologické a sociální charakteristiky dětí, mládeže a rodiny, vývoj osobnosti v době proměn moderní společnosti
VytisknoutZobrazeno: 30. 5. 2024 09:41