GALIOVÁ, Michaela, Jozef KAISER, Karel NOVOTNÝ, Jan NOVOTNÝ, Radomír MALINA, Vojtěch ADAM, Karel STEJSKAL a René KIZEK. Utilization of a table-top LIBS experimental setup for monitoring of heavy-metal accumulation in plant species. In 9th European Workshop on Laser Ablation in Elemental and Isotopic Analysis. 2008.
Originální název Utilization of a table-top LIBS experimental setup for monitoring of heavy-metal accumulation in plant species
Název česky Použití stolního systému spektrometrie laserem buzeného plazmatu pro monitorovaní težkých kovů akumulovaných v rostlinách
Autoři GALIOVÁ, Michaela (203 Česká republika), Jozef KAISER (203 Česká republika), Karel NOVOTNÝ (203 Česká republika, garant), Jan NOVOTNÝ (203 Česká republika), Radomír MALINA (203 Česká republika), Vojtěch ADAM (203 Česká republika), Karel STEJSKAL (203 Česká republika) a René KIZEK (203 Česká republika).
Vydání 9th European Workshop on Laser Ablation in Elemental and Isotopic Analysis, 2008.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 10406 Analytical chemistry
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14310/08:00026268
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
Klíčová slova anglicky LIBS; heavy metal
Štítky heavy metal, LIBS
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnila: Mgr. Michaela Vašinová Galiová, Ph.D., učo 64008. Změněno: 9. 4. 2010 10:23.
Laser induced breakdown spectroscopy (LIBS) belongs to the most developing spectroscopic technique for spectrochemical analysis. Here we present the application of LIBS technique for monitoring of trafficking and deposition of selected heavy metals (Pb, Ag) and nutrition elements in different part of plant samples that can be potentially interesting for phytoremediation.
Anotace česky
Spektroskopie laserem buzeného plazmatu (LIBS) patří k nejvíce se vyvíjejím technikám spektrochemické analýzy. Prezentována je aplikace techniky LIBS pro monitorovaní transportu a ukládání vybraných težkých kovů (Pb, Ag) a nutričních prvků v různých částech rostlin, které mohou být potenciálně zajímavé pro fytoremedaci.
Návaznosti
MSM0021622411, záměrNázev: Studium a aplikace plazmochemických reakcí v neizotermickém nízkoteplotním plazmatu a jeho interakcí s povrchem pevných látek
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Studium a aplikace plazmochemických reakcí v neizotermickém nízkoteplotním plazmatu a jeho interakcí s povrchem pevných látek
VytisknoutZobrazeno: 27. 4. 2024 03:45