VAŠEČKA, Imrich. Stratégie a politiky územných samospráv pri riešení problému sociálne vylúčených rómskych zoskupení v ČR. In Kvalita života v stratégiách sociálnej práce vo vzťahu k marginalizovaným skupinám. Prešov: Košický samosprávny kraj a Katedra sociálnej práce, Filozofická fakulta Prešovskej univerzity, 2008. s. 48-55, 7 s. ISBN 978-80-969932-0-8.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Stratégie a politiky územných samospráv pri riešení problému sociálne vylúčených rómskych zoskupení v ČR
Název česky Strategie a politiky územních samospráv při řešení problému sociálně vyloučených romských seskupení v ČR
Název anglicky Strategies and the policies of local self-governments on the way of solution of problem of social exclusion Roma communities in the Czech Republic
Autoři VAŠEČKA, Imrich (703 Slovensko, garant).
Vydání Prešov, Kvalita života v stratégiách sociálnej práce vo vzťahu k marginalizovaným skupinám, od s. 48-55, 7 s. 2008.
Nakladatel Košický samosprávny kraj a Katedra sociálnej práce, Filozofická fakulta Prešovskej univerzity
Další údaje
Originální jazyk slovenština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50600 5.6 Political science
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14230/08:00026572
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
ISBN 978-80-969932-0-8
Klíčová slova anglicky social capital social exclusion Roma communities
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: PhDr. Imrich Vašečka, Ph.D., učo 26854. Změněno: 6. 1. 2009 13:31.
Anotace
Autor úvodom vymedzuje problém sociálne vylúčených rómskych zoskupení ako problém sociálny. Za jeho podstatu považuje inštitucionálnu diskrimináciu zo strany majority a nízky ľudský a sociálny potenciál v sociálne vylúčených rómskych zoskupeniach. Na základe skúmania vo vybraných mestách v Českej republike autor ponúka modelové typy stratégií územných samospráv a modelové typy ich politík pri riešení sociálnych problémov spojených s týmito zoskupeniami.
Anotace česky
Autor úvodem vymezuje problém sociálně vyloučených romskych seskupení jako problém sociální. Za jeho podstatu považuje inštitucionální diskriminaci ze strany majority a nízky lidský a sociální potenciál v sociálně vyloučených romskych seskupeních. Na základě zkoumání ve vybraných městech v Českej republice autor nabízí modelové typy strategií územních samospráv a modelové typy jejich politik při řešení sociálních problémův spojených s těmito seskupeními.
Anotace anglicky
The author is concerned with Roma excluded communities and the capacity of local authorities to mobilise community resources in response to social exclusion.
Návaznosti
MSM0021622408, záměrNázev: Reprodukce a integrace společnosti (Akronym: IVRIS)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Výzkumné záměry
VytisknoutZobrazeno: 7. 12. 2021 04:57