NOVOTNÝ, Karel, Jozef KAISER, Michaela GALIOVÁ, Lucie KRAJCAROVÁ, Viktor KANICKÝ, Miroslav LIŠKA, Karel STEJSKAL, Vojtěch ADAM a René KIZEK. Mapping of nutrition and trace elements in plant tissue by LIBS and LA-ICP-MS. In European Winter Conference on Plasma Spectrochemistry 2009. 2009.
Originální název Mapping of nutrition and trace elements in plant tissue by LIBS and LA-ICP-MS
Název česky Mapování obsahu nutričních a stopových prvků v rostlinných tkaních pomocí metod LIBS a LA-ICP-MS
Autoři NOVOTNÝ, Karel (203 Česká republika, garant), Jozef KAISER (203 Česká republika), Michaela GALIOVÁ (203 Česká republika), Lucie KRAJCAROVÁ (203 Česká republika), Viktor KANICKÝ (203 Česká republika), Miroslav LIŠKA (203 Česká republika), Karel STEJSKAL (203 Česká republika), Vojtěch ADAM (203 Česká republika) a René KIZEK (203 Česká republika).
Vydání European Winter Conference on Plasma Spectrochemistry 2009, 2009.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 10406 Analytical chemistry
Stát vydavatele Rakousko
Kód RIV RIV/00216224:14310/09:00035148
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
Klíčová slova anglicky elemental mapping; plant tissue; LIBS; LA-ICP-MS
Štítky elemental mapping, LA-ICP-MS, LIBS, plant tissue
Změnil Změnila: Mgr. Michaela Vašinová Galiová, Ph.D., učo 64008. Změněno: 9. 4. 2010 10:03.
It was recently shown that laser- ablation based analytical methods (LIBS, LA-ICP-MS) could be easily implemented in applications, in which the capability for spatially resolved analysis is required, e.g. to trace the possible migration of elements within plant samples. Here we report on the recent progress in the utilization of these techniques for mapping of the elemental distribution in compartments of selected plant samples.
Anotace česky
Analytické metody založené na laserové ablaci (LIBS, LA-ICP-MS) jsou vhodné v případě, kdy je požadována prostorově rozlišená analýza jako např. v případě transportu prvků v rostlinných tkaních. Tento příspěvek je věnován posledním výsledkům při aplikaci těchto technik pro mapování prvkové distribuce v vybraných částech rostlin.
Návaznosti
MSM0021622411, záměrNázev: Studium a aplikace plazmochemických reakcí v neizotermickém nízkoteplotním plazmatu a jeho interakcí s povrchem pevných látek
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Studium a aplikace plazmochemických reakcí v neizotermickém nízkoteplotním plazmatu a jeho interakcí s povrchem pevných látek
VytisknoutZobrazeno: 27. 4. 2024 02:04