HRADILOVÁ SVÍŽENSKÁ, Ivana, Marie KALABUSOVÁ, Jana MAŇÁKOVÁ a Ondřej RŮŽIČKA. Anatomická pitva hlavy - I. díl. Brno, 2009.
Originální název Anatomická pitva hlavy - I. díl
Název česky Anatomická pitva hlavy - I. díl
Název anglicky Anatomical dissectionn of the head - I. part
Autoři HRADILOVÁ SVÍŽENSKÁ, Ivana, Marie KALABUSOVÁ, Jana MAŇÁKOVÁ a Ondřej RŮŽIČKA.
Vydání Brno, 2009.
Typ výsledku Audiovizuální tvorba
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova česky preparace, regio parotideomasseterica, pharynx, mimické svaly
Klíčová slova anglicky dissection, parotideomasseteric region, pharynx, muscles of facial expression
Změnil Změnila: MUDr. Ivana Hradilová Svíženská, CSc., učo 1813. Změněno: 11. 1. 2010 15:35.
Film je určen studentům všeobecného a zubního lékařství pro přípravu na pitvu hlavy v rámci předmětu Anatomie III pitvy. Film se zaměřuje na preparaci některých krajin obličejových i krajin mozkové části hlavy tak, jak je postupoáno při pitvě hlavy na Anatomickém ústavu LF MU v Brně. Tato první část zahrnuje preparace od regio parotideomasseterica až po řez na farynx.
Anotace česky
Anotace anglicky
The film is for students of General medicine and Dentistry to prepare for the dissection of the head within the scope of Anatomy III - dissection. The dissection is focused on some facial as well as cerebral parts of the head according to instructions followed in the Department of Anatomy of the Faculty of Medicine in Brno. The first part includes dissections from the parotideomasseteric region to the section of the pharynx.
VytisknoutZobrazeno: 13. 5. 2024 10:57