SKULOVÁ, Soňa. Principy dobré správy v judikatuře Nejvyššího správního soudu ČR s akcentem na zásadu řádného odůvodnění. In Rada Európy a verejná správa. Trnava: Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave, 2009, s. 143-157. ISBN 978-80-8082-269-9.
Originální název Principy dobré správy v judikatuře Nejvyššího správního soudu ČR s akcentem na zásadu řádného odůvodnění
Název česky Principy dobré správy v judikatuře Nejvyššího správního soudu ČR s akcentem na zásadu řádného odůvodnění
Název anglicky Principles of good administration in the decisions of the Supreme Administrative Court of the Czech Republic with accent on the principle of proper reasoning
Autoři SKULOVÁ, Soňa (203 Česká republika, garant).
Vydání Trnava, Rada Európy a verejná správa, od s. 143-157, 15 s. 2009.
Nakladatel Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Slovensko
Kód RIV RIV/00216224:14220/09:00039371
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 978-80-8082-269-9
Klíčová slova česky Soudní přezkoumání. Nejvyšší správní soud. Principy dobré správy.princip řádného odůvodnění rozhodnutí.
Klíčová slova anglicky Judicial Review. The Supreme Adminsitrative Court. Principles of Good Administration. Principle of proper reasoning.
Změnil Změnila: doc. JUDr. Soňa Skulová, Ph.D., učo 2004. Změněno: 15. 3. 2010 11:03.
Příspěvek přináší pohled na postupně vzrůstající úlohu, kterou v judikatuře Nejvyššího správního soudu ČR sehrávají principy dobré správy ( explicite i implicite vyjádřené), či ty z nich, které jsou právně závazné,a zvláště požadavek - princip řádného odůvodnění rozhodnutí správního orgánu nebo soudu, a to jako jedna ze záruk respektu k principům dalším.
Anotace anglicky
The contribution brings a short view on gradually increasing role which play (explicitly or implicitly) the principles of good administration, or the legaly binding among them, in the decisions of the Supreme Administrative Court of the Czech Republic, and especially the requirement - principle of the proper reasoning of decisions of administrative authorities and administrative courts, as one of guarrantees of the respect to other principles.
Návaznosti
MSM0021622405, záměrNázev: Evropský kontext vývoje českého práva po roce 2004
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropský kontext vývoje českého práva pro roce 2004
VytisknoutZobrazeno: 26. 8. 2024 20:48