HŘEBÍČEK, Jiří, Tomáš PITNER a Jan ŽIŽKA. 6. letní škola aplikované informatiky. Indikátory účinnosti EMS podle odvětví. In Sborník příspěvků 6. letní škola aplikované informatiky. Indikátory účinnosti EMS podle odvětví. Brno: nakladatelství Littera, 2009, 133 s. ISBN 978-80-85763-53-9.
Originální název 6. letní škola aplikované informatiky. Indikátory účinnosti EMS podle odvětví
Název česky 6. letní škola aplikované informatiky. Indikátory účinnosti EMS podle odvětví
Název anglicky 6th Summer School of Applied Informatics. Performance Indicators of the EMS by Sectors
Autoři HŘEBÍČEK, Jiří (203 Česká republika, garant), Tomáš PITNER (203 Česká republika, domácí) a Jan ŽIŽKA (203 Česká republika, domácí).
Vydání Brno, Sborník příspěvků 6. letní škola aplikované informatiky. Indikátory účinnosti EMS podle odvětví, 133 s. 2009.
Nakladatel nakladatelství Littera
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Editorství tematického sborníku, editorství monotematického čísla odborného časopisu
Obor 10201 Computer sciences, information science, bioinformatics
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14310/09:00041056
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
ISBN 978-80-85763-53-9
Klíčová slova česky Letní škola; Aplikovaná informatika; FEED
Klíčová slova anglicky Summer school; Applied Informatics; FEED
Změnil Změnil: prof. RNDr. Jiří Hřebíček, CSc., učo 993. Změněno: 26. 12. 2010 20:49.
6. letní škola aplikované informatiky se konala ve dnech 4. až 6. září 2009 v Bedřichově v rámci řešení projektu SP/4i2/26/07: Návrh nových indikátorů pro průběžné monitorování účinnosti systémů environmentálního managementu podle odvětví a systému jejich environmentálního reportingu s hodnocením vazeb mezi životním prostředím, ekonomikou a společností, který je realizován Masarykovou univerzitou v letech 2007 až 2010 v rámci Resortního programu výzkumu v působnosti Ministerstva životního prostředí (MŽP) s počátkem řešení projektů v roce 2007 s finanční podporou MŽP. Dále pak byla věnována řešení projektu FEED: Federated eParticipation Systems for Cross-Societal Deliberation on Environmental and Energy Issues, který je financován Evropskou komisí (EK), a je součástí eParticipation přípravné iniciativy EK, jejímž cílem je využít přínosů informačních a komunikačních technologií ke zlepšení legislativních a rozhodovacích postupů a zvýšení účasti veřejnosti na všech úrovních rozhodování veřejné správy v rámci eGovernmentu.
Anotace anglicky
6th Summer School of Applied Informatics was held on 4 to 6 September 2009 Bedřichov in the project SP/4i2/26/07: Proposal of new indicators for monitoring the effectiveness of environmental management by industry and the system of environmental reporting in the evaluation of the linkages between environment, economy and society, which is implemented Masaryk University between 2007 and 2010 as part of the Research program of the Ministry of Environment (MoE), with early projects in the year 2007 with financial support from the MoE. Furthermore, to the project FEED: Federated eParticipation Systems for Cross-societal Deliberation on Environmental and Energy Issues, which is funded by the European Commission (EC), and is part of the eParticipation Preparatory Commission initiatives aimed at exploiting the benefits of ICTs to improve legislative and decision-making and increase public participation in decision making at all levels of government in eGovernment.
Návaznosti
SP/4I2/26/07, projekt VaVNázev: Návrh nových indikátorů pro průběžné monitorování účinnosti systémů environmentálního managementu podle odvětví (OKEČ) a systému jejich environmentálního reportingu s hodnocením vazeb mezi životním prostředím, ekonomikou a společností.
Investor: Ministerstvo životního prostředí ČR, Návrh nových indikátorů pro průběžné monitorování činností v systému enviromentálního managementu podle odvětví (OKEČ) a systému jejich enviromentálního reportingu s hodnocením vazeb mezi životním prostředím, ekonomikou a společností
VytisknoutZobrazeno: 26. 8. 2024 04:04