VACKOVÁ, Barbora a Lucie GALČANOVÁ. Sociálně-prostorové vyčleňování v lokálních politikách a správní praxi: Aspekt připsané etnicity. In Sborník z Jihomoravské konference k problematice chudoby a sociálního vyloučení. 1. vyd. Brno: Magistrát města Brna, 2010, 26 s.
Originální název Sociálně-prostorové vyčleňování v lokálních politikách a správní praxi: Aspekt připsané etnicity. In Sborník z Jihomoravské konference k problematice chudoby a sociálního vyloučení.
Název anglicky Socio-spatial exclusion in local policies and administration: ethnisation aspect
Autoři VACKOVÁ, Barbora a Lucie GALČANOVÁ.
Vydání 1. vyd. Brno, 26 s. 2010.
Nakladatel Magistrát města Brna
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Popularizační texty a aktivity
Obor 50000 5. Social Sciences
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
Klíčová slova anglicky social exclusion; space; ethnicisation; local government and administration; qualitative research; Czech Republic
Změnil Změnila: Mgr. Lucie Galčanová Batista, Ph.D., učo 41048. Změněno: 18. 2. 2011 13:02.
Text je představením některých závěrů kvalitativního sociologického šetření, jehož cílem bylo popsat percepci "problémových" lokalit ze strany představitelů měst a úředníků státní správy a samosprávy. Studii provedl během roku 2009 výzkumný tým vedený prof. Petrem Marešem v rámci projektu Institutu pro výzkum reprodukce a integrace společnosti při Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.
Anotace anglicky
Paper presents selected results of qualitative sociological study focused on the perceptions of the "problematic" urban localities within the narratives of local government and administration representatives.
Návaznosti
MSM0021622408, záměrNázev: Reprodukce a integrace společnosti (Akronym: IVRIS)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Reprodukce a integrace společnosti
VytisknoutZobrazeno: 12. 5. 2024 19:21