FILIPOVÁ, Jana. Mezinárodní ochrana v rozhodovací činnosti rozšířeného senátu Nejvyššího správního soudu. In Radovan Dávid, David Sehnálek, Jiří Valdhans. Dny práva – 2010 - Sborník příspěvků. 1. vyd. Brno: Masarykova Univerzita, 2010. ISBN 978-80-210-5305-2.
Originální název Mezinárodní ochrana v rozhodovací činnosti rozšířeného senátu Nejvyššího správního soudu
Autoři FILIPOVÁ, Jana.
Vydání 1. vyd. Brno, Dny práva – 2010 - Sborník příspěvků, 2010.
Nakladatel Masarykova Univerzita
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 978-80-210-5305-2
Klíčová slova česky Rozšířený senát Nejvyššího správního soudu; sjednocování judikatury;mezinárodní ochrana; azyl; doplňková ochrana.
Klíčová slova anglicky Extended bench of the Supreme Administrative Court; Unity of decisionmaking; International protection; Asylum; Subsidiary protection.
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Jana Filipová, Ph.D., učo 102839. Změněno: 11. 6. 2012 15:30.
Příspěvek se zabývá rozhodovací činností rozšířeného senátu Nejvyššího správního soudu na poli institutu mezinárodní ochrany. Nejprve obecně vymezuje význam a podstatu rozhodování rozšířeného senátu Nejvyššího správního soudu coby garanta jednotnosti právních názorů ve správním soudnictví. Hlavní pozornost je věnována jednotlivým otázkám, které byly řešeny rozšířeným senátem v oblasti azylu a doplňkové ochrany. Příspěvek v této souvislosti rovněž poukazuje na aktuální hmotněprávní i procesní aplikační problémy v azylovém právu.
Anotace anglicky
The paper deals with decision-making activities of an extended board of the Supreme Administrative Court in the field of the international protection. First, it generally defines the scope and the nature of the activity of an extended bench of the Supreme Administrative Court, which is the guarantor of the consistency of decisions in the administrative justice. The main attention is paid to the particular issues of asylum and subsidiary protection that were decided by an expanded bench. In this context, the contribution points out to the current substantive and procedural application problems in asylum law as well.
VytisknoutZobrazeno: 18. 10. 2024 01:14