2012
Hodnocení pokroků dítěte jako východisko individualizace předškolního vzdělávání
SYSLOVÁ, ZoraZákladní údaje
Originální název
Hodnocení pokroků dítěte jako východisko individualizace předškolního vzdělávání
Název anglicky
Evaluation of the progress of the child as a basis individualization of preprimary education
Autoři
SYSLOVÁ, Zora (203 Česká republika, garant, domácí)
Vydání
Brno, Hodnocení a sebehodnocení žáků v primárním vzdělávání – aktuální otázky, perspektivy a výzvy, od s. 202-210, 9 s. 2012
Nakladatel
Masarykova univerzita
Další údaje
Jazyk
čeština
Typ výsledku
Stať ve sborníku
Obor
50300 5.3 Education
Stát vydavatele
Česká republika
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání
paměťový nosič (CD, DVD, flash disk)
Kód RIV
RIV/00216224:14410/12:00060288
Organizační jednotka
Pedagogická fakulta
ISBN
978-80-210-5876-7
Klíčová slova česky
hodnocení; individualizace; předškolní vzdělávání
Klíčová slova anglicky
assessment; individualization; preprimary education
Příznaky
Recenzováno
Změněno: 25. 3. 2013 09:19, doc. PhDr. Zora Syslová, Ph.D.
V originále
Hodnocení pokroků dítěte je součástí pedagogické diagnostiky. Nejčastěji vychází učitel mateřské školy z pozorování hry dítěte. Do hry se promítá rozumová vyspělost dítěte, sociální zralost, jeho povahové rysy, reaktivita, motorické dovednosti, fantazie, kreativita, schopnost soustředění, citové vztahy i konfliktní zážitky atd. Informace získané z pozorování dětí slouží k lepšímu poznání osobnosti dítěte a k adekvátnějšímu působení na něj. Příspěvek se pokouší prostřednictvím případové studie seznámit se způsoby hodnocení pokroků dětí v jedné z brněnských mateřských škol. Prezentuje formu vedení záznamů a spolupráce s rodiči, která napomáhá individualizovanému rozvoji kompetencí předškolních dětí.
Anglicky
Evaluation of the progress of the child is part of the pedagogical diagnostics. Teacher of the kindergarten is most common the from the observation of the child’s game. In the game reflect the child‘s cognitive maturity, social maturity, its traits, reactivity, motor skills, imagination, creativity, concentration, emotional relationships and even conflicting experiences, etc. The information obtained from the observation of children used to a better knowledge of the personality of the child and to the more appropriate action on him. The contribution is trying to through case studies examine the arrangements for evaluating the progress of children in one of the kindergartens in Brno. Presents the form of record keeping and cooperation with parents, helping individualization develop competences childcare children.