CVT FI

Novinky, zajímavosti a změny v provozu počítačů, počítačové sítě, prezentační a další techniky na FI MU. Další informace jsou dostupné v Technických informacích na webu fakulty.

Pro hlášení problémů prosím kontaktujte příslušnou sekci CVT FI.

Informace o aktuálních problémech naleznete na stránce o výpadcích.

Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
1 2 3 4 5 »

Stratus.FI: podpora výuky a privátní sítě

Zajímavé | 9 | 9
infrastruktura
V tomto poněkud delším a techničtějším příspěvku popíšeme podporu, kterou poskytuje fakultní virtualizační prostředí Stratus.FI výuce, a nabídneme všem uživatelům možnost vytvářet si vlastní privátní sítě.

Výpadek chlazení datacentra 26. dubna

Zajímavé | 39 | 39
infrastruktura
V noci ze čtvrtka na pátek 26. 4. cca v 0:50 došlo k poruše systému chlazení datacentra FI. Řídicí systém nahlásil v jeden okamžik poruchu asi patnácti různých součástí - od vysokých teplot všude možně přes poruchy servopohonů ventilů až po chybějící signál od detekce úniku chladiva. Zřejmě v důsledku tohoto stavu pak odstavil kompletně strojovnu chlazení. Datacentrum se začalo přehřívat.

Dosud nečteno4 komentářepermalink

Nové studentské počítače a příběh na konec

Vtipné | 11 | 11
Mgr. Bc. Matouš Ejem (abs FI MU, FF MU), učo 393725
infrastruktura
V rámci podpory rozvoje studijního prostředí na VŠ, která se týkala nákupu nábytku, technického vybavení a učebních pomůcek, byly na FI nakoupeny nové studentské počítače a monitory, lepší projektory do B130 a dále různé servery, o kterých vám napíšeme někdy jindy.

Když přepínače nepřepínají

Zajímavé | 24 | 24
infrastruktura
Dnes v noci přišla od našeho monitorovacího systému výstraha, že po síti nekomunikuje několik zařízení, vesměs chladicích jednotek datancentra. Na první pohled komunikace nějak probíhala a chlazení fungovalo, takže jsme odložili řešení problému na ráno. Jak to dopadlo?

1 2 3 4 5 »