CVT FI - Blogy

CVT FI

Novinky a změny v provozu počítačů, počítačové sítě, prezentační a další techniky na FI MU. Další informace jsou dostupné v Technických informacích na webu fakulty.

Pro hlášení problémů prosím kontaktujte příslušnou sekci CVT FI.

Informace o aktuálních problémech naleznete na stránce o výpadcích.

Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
1 2 3 4 5 6 7 »

Stratus.FI v nové konfiguraci

Zajímavé | 5 | 5
RNDr. Jan Kasprzak, Ph.D. (CVT FI MU), učo 1885
unix
Fakultní cloud Stratus.FI v těchto dnech slaví dva roky své existence. Jak jsme již avizovali, pořídili jsme koncem minulého roku nové uzly pro tento cloudový systém a letos jsme je uvedli do ostrého provozu. Při této příležitosti jsme provedli další hardwarové a softwarové změny fakultního cloudu, které chceme v tomto příspěvku představit.

Nové místo starého aneb Příchod Ubuntu, Gnome, GDM a Ansible

Zajímavé | 8 | 8
Bc. et Bc. Matouš Ejem (CVT FI MU), učo 393725
unix
S novými počítači Nymfe jsme se rozhodli přejít z Ubuntu 16.04 LTS (Xenial Xerus) na Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver), které vyšlo letos na konci dubna. O novinkách v novějších verzích bylo už napsáno dost jinde, já bych rád zmínil jen ty, které se dotkly nás správců.

celý příspěvek

Útočník chcel ťažiť kryptomenu na Aise: Ako sme to zistili a ako sa brániť

Zajímavé | 28 | 28
Mgr. Tomáš Szaniszlo (CVT FI MU), učo 359894
unix
Minulý mesiac sme zistili, že jeden z našich fakultných webov s neaktualizovaným Drupalom bol napadnutý. V tomto obsiahlejšom príspevku vám popíšeme, ako môže taká forenzná analýza prebiehať, a ako môžete byť pripravení na to, aby ste dopad takéhoto útoku dokázali čo najlepšie kvantifikovať a eliminovať.

Vlna e-mailů o nedoručitelnosti

Zajímavé | 9 | 9
Mgr. Jiří Novosad (CVT FI MU), učo 99288
unix
V období mezi 5. 3. 13:10 a 6. 3. 9:35 došlo v několika vlnách k rozeslání významného množství zpráv o nedoručitelnosti e-mailů především do schránek v Informačním systému.

1 2 3 4 5 6 7 »