« 1  ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55  ... 107 »

Informace o předmětech studenta na jednom místě

Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) přidal do agendy Studijní evidence novou aplikaci poskytující souhrn informací o předmětech studenta ve vybraném období. Pokud pracovníci studijních oddělení potřebují např. zjistit, jakou dostal student známku, nebo na který zkušební termín je přihlášen, nemusí již postupovat přes více aplikací, ale všechny informace naleznou přehledně na jednom místě.

Po výběru konkrétního studenta se zobrazí informace o:

• zapsaných či zaregistrovaných předmětech,
  • ukončení,
  • seminárních skupinách,
  • rozvrhu,
  • zkušebních termínech,
  • hodnocení.

Obr. 1: Přehled informací o studentovi.

Sortiment zobrazovaných informací se může měnit.

Aplikace je dostupná přes Osobní administrativa -> Studijní .. Předměty -> Informace o studentovi v období.

29. července 2013

IS připomíná studentům studijní povinnosti

Novinky

Prostřednictvím Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) mohou studenti většinu studijních povinností vyřešit elektronicky, např. žádost o zápis do semestru nebo registraci předmětů. Může se ale stát, že studenti na tyto povinnosti zapomenou nebo zmeškají určené termíny, a studium si tak značně zkomplikují. Vývojový tým IS MU nově některé typy situací studentům připomíná a snaží se tak minimalizovat riziko nesplnění studijních povinností.

Rizikové situace jsou rozděleny podle závažnosti do tří úrovní (žlutá, oranžová, červená). Studenti jsou na situaci upozorněni pomocí informačního proužku na titulní stránce ISu a agendy Student. V některých případech je zasílán také e-mail (podle typu situace a míry rizika). Student si může situaci jednoduše vyřídit přes proklik z informačního proužku nebo z e-mailu.

Obr. 1: Upozornění na titulní stránce IS MU.

V současné době IS upozorňuje na tyto situace:

• Registrace opakovaných předmětů
  • Registrace předmětů
  • Podání žádosti o zápis do semestru
  • Konec přerušení studia

Do budoucna je plánováno přidání upozornění na další typy situací.

Jednotlivá upozornění může student spravovat v aplikaci IS připomíná, kde nalezne jak aktuální, tak i starší upozornění, a může zde také vypnout připomínání určitého typu situace.

Obr. 2: Aplikace pro správu připomenutí.

Blíže o aplikaci a fungování jednotlivých typů upozornění naleznete v Nápovědě.

24. června 2013

Odpovědi z předmětové ankety v nové podobě

Novinky

Pro zvýšení účinnosti předmětové ankety přidal Vývojový tým Informačního systému MU (IS MU) novou službu učiteli pro přístup k výsledkům ankety. Na konci každého semestru probíhá v IS MU anonymní sběr zpětné vazby ke kvalitě předmětů prostřednictvím elektronického dotazníku. V dotazníku student hodnotí na stupnici např. zajímavost předmětu, obtížnost obsahu, odbornost učitele apod. Pokud má student zájem vyjádřit se k jednotlivým bodům i slovně, může využít volné odpovědi. Studenti, kteří odpoví na dostatečný počet předmětů, mají přístup k výsledkům ankety po jejím ukončení (bez volných odpovědí). Učitelé naleznou odpovědi ke svým předmětům v aplikaci Učitel.

Od semestru jaro 2013 bude IS po uzavření sběru odpovědí posílat e-mailem každému učiteli zpracovaný souhrn odpovědí k jeho předmětům ve formátu PDF. Studenti tak nemusí mít obavy, že učitel jejich hodnocení výuky přehlédne. Podobný souhrn odpovědí bude zasílán i garantům, kteří tak budou mít k dispozici přehledné hodnocení všech garantovaných předmětů.

Obr. 1: Ukázka souhrnu odpovědí z ankety.

Více o anketě se dozvíte v těchto nápovědách:
Anketa (pro studenty)
Studentská předmětová anketa (pro učitele)
Anonymita ankety

O anketě jsme vás informovali již v novince Výjimka pro nehodnocení předmětu ve studentské anketě.

24. června 2013

Podání žádosti o skrytí části závěrečné práce

Novinky

Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU) poskytuje studentům novou aplikaci Žádost o skrytí příloh závěrečné práce. Umožňuje tak studentovi podat elektronickou žádost o skrytí některých souborů závěrečné práce stejným způsobem, jakým si v agendě Úřadovna studenti mohou již několik měsíců požádat o uznání předmětů v rámci MU.

Postup je sjednocen pro žádosti o skrývání částí závěrečných prací pro celou MU. Student tak již nemusí svoji žádost podávat v papírové formě či tápat, který pracovník je za skrytí části práce odpovědný. Nyní stačí v době před odevzdáním závěrečné práce do archivu vytvořit v IS MU elektronickou žádost a odeslat ji.

Obr. 1: Formulář žádosti o skrytí části závěrečné práce.

O adekvátnosti požadavku rozhodnou odpovědné osoby (vedoucí práce, proděkan), kterým je žádost předána. Studijní oddělení je následně snadnou a rychlou cestou přímo v IS MU informováno, které části práce je třeba zveřejnit světu a které skrýt.

Obr. 2: Odkaz na skrytí části závěrečné práce.

Aplikace je dostupná přes rozcestník Student → Úřadovna → Podání nové žádosti → Podání nové žádosti za moji osobu.

Studijní referenti postupují přes Studijní evidence → Závěrečná práce.

Více o postupu podání žádosti lze nalézt také v Nápovědě.

O agendě Úřadovna jsme vás již informovali v novince Revoluce v uznávání předmětů.

4. června 2013