Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu

Rozšíření aplikací pro výpisy informací o předmětech

Zajímavé | 6 | 6
RNDr. Mgr. Jaroslav Bayer (CVT FI MU), učo 72873
Změny v aplikacích s výpisy informací o předmětech.
V IS MU byly před časem zveřejněny změny v aplikacích s výpisy informací o předmětech:
  • Rozšíření aplikací generujících "hezká" (krátká) URL vedoucí k informacím o předmětu,
  • Nachází-li se předmět v prerekvizitách jiných předmětů, jsou tyto uvedeny na konci stránky "Informace o předmětu" v sekci "Nachází se v prerekvizitách jiných předmětů".
  • Prerekvizity uvedené na stránkách předmětů "Informace o předmětu" a "Úplný výpis informací o předmětu a potvrzování správnosti" lze nechat přímo vyhodnotit.
    • např.: zde a zde.
    • Pokud student prerekvizity nesplňuje, vypisují se v těchto aplikacích obarvené kódy předmětů podle toho, které předměty student úspěšně absolvoval nebo má právě zapsány.
  • Ve zmiňovaných a některých dalších sdružených aplikacích byly provedeny jemné grafické úpravy vedoucí ke zpřehlednění výpisů a jejich užitečnosti, např. doplněny klikatelné odkazy na předměty, vyučující, drobné změny ve výpisech tabulek apod.
« Hromadné přihlašování studentů do seminárních skupin (9. 1. 2012 13:11) | Zrychlení načítání stránek ISu » (20. 1. 2012 16:31)