Školské zápisky - Filip Štefaňák

RSS Toto je študijná verzia môjho blogu. Klasický blog mám na http://isamaru.blog.cz/ uvidíme ako dlho tam vydrží.
FotografieMgr. Filip Štefaňák, 256402
Doporučuji ke čtení
Vlastníci blogu: Mgr. Filip Štefaňák, 256402
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv v Internetu

5 failgroups of Christmas: Day 1

Vtipné | 3 | 3
Mgr. Filip Štefaňák (abs FI MU), učo 256402
Failgroups of Facebook

Takto pred sviatkami Vám prinášam cyklus 5 otrasných skupín na Facebooku.

Každý deň až do Štedrého večera ukážem jednu skupinu alebo event, ktorá je úplne hlúpa a pokiaľ to jej autori myslia vážne a nejde o recesiu, mali by si radšej zmeniť meno a presťahovať sa do Butánu. Ukážme si teda na nich prstom! Skupiny budem pridávať bez nejakého daného poradia.

Pokiaľ máte sami návrh na skupinu, ktorá by sa podľa do zoznamu mala dostať, píšte mi súkromne a ja ju možno zaradím.

Nezabudnime na oslávenca

Skupiny vyzývajúce na mier a lásku zažívajú v čase Vianoc mimoriadny nárast popularity. Stačí vyzvať ľudí na užívanie si čara Vianoc a virálny úspech je zaručený. Ak sa k tomu pridá ešte štipka sentimentu a účelové vyvolávanie ľútosti, pridajú sa tisíce ľudí.

Pokiaľ je toto spojené s kresťanskou propagandou, šanca na fail prudko rastie. Autorka tejto skupiny sa ale nebála použiť ďalšie osvedčené metódy na to, aby skončila na samom morskom dne, hneď vedľa tejto lode:

U slečny Lusie Ťuťi Babinčákovej zlyhala kreativita, keď použila text, ktorý už obehol internetom viac než 9000krát, ako sa môžete presvedčiť, keď z neho do googlu skopírujete nejakú celú vetu. Nenamáhala sa skopírovať ani nejaký pekný obrázok Ježiška, takže sa zamyslime nad tým, aký je jej osobný prínos k príjemnému prežitiu sviatkov: zaspamovala tisíce ľudí správou, ktorá je totálna ****ovina.

Niektorí z Vás sa možno budú chcieť tejto milej sentimentálnej správičky zastať. Však je taká pekná! Prečítajte si prosím znovu hneď prvú správy, ktorá je písaná v osobe Ježiša Krista:

"Ako dobre vieš, moje narodeniny sa blížia."

Faktom je, že o niečom takom som nevedel. Ježiš sa podľa prevažujúceho názoru narodil niekedy v septembri. Sväté písmo nehovorí o žiadnom konkrétnom dátume, takže tieto odhady vyplývajú z detailov, ktoré boli uvedené v texte. Až o stovky rokov po jeho smrti sa jeho narodenie začalo spájať s neskorým decembrom, pravdepodobne ako snaha prekryť pohanské sviatky, ktoré sa slávili v tú istú dobu.

V neposlednej rade je zlyhaním tiež to, že nejde o skupinu, ale o udalosť. Nie je to síce zdanlivo až taký veľký nezmysel, ale aplikácia udalosti je primárne určená na niečo iné a pre účel propagácie myšlienky sú omnoho lepšie skupiny či stránky.

Takže ukážme spoločne na Lusiu prstom a zaborme tvár do dlaní po prvýkrát za týchto 5 krásnych vianočných dní!

Dosud nečteno  komentovat 0 komentářůpermalink
« I came (11. 8. 2009 22:26) | 5 failgroups of Christmas: Day 3 » (22. 12. 2009 13:47)