FaF:F1AJ2_cjv Pokročilá odborná angličtina - Informace o předmětu
F1AJ2_cjv Pokročilá odborná angličtina
Farmaceutická fakultajaro 2021
- Rozsah
- 0/2/0. 2 kr. Ukončení: zk.
- Vyučující
- Mgr. Silvie Schüllerová, Ph.D. (cvičící)
Mgr. Svatava Vrbová (cvičící)
Mgr. Kateřina Žvaková (cvičící)
Mgr. Dana Otychová (pomocník) - Garance
- PhDr. Renata Prucklová
Oddělení Centra jazykového vzdělávání na Farmaceutické fakultě – Centrum jazykového vzdělávání
Kontaktní osoba: PhDr. Renata Prucklová - Rozvrh seminárních/paralelních skupin
- F1AJ2_cjv/01: Po 8:00–9:30 45-119, S. Vrbová
F1AJ2_cjv/02: Po 9:45–11:15 45-119, S. Vrbová
F1AJ2_cjv/03: Po 8:00–9:30 45-224, S. Schüllerová
F1AJ2_cjv/04: Po 9:45–11:15 45-224, S. Schüllerová - Předpoklady
- Vzhledem k požadavkům a náročnosti předmětu je doporučena vstupní znalost anglického jazyka odpovídající úrovni B2 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR) pro cizí jazyky.
- Omezení zápisu do předmětu
- Předmět je určen pouze studentům mateřských oborů.
Předmět si smí zapsat nejvýše 60 stud.
Momentální stav registrace a zápisu: zapsáno: 1/60, pouze zareg.: 0/60 - Mateřské obory/plány
- Farmacie (program FaF, M-FARM)
- Cíle předmětu
- Předmět Pokročilá odborná angličtina obsahově i koncepčně vychází z povinného předmětu Odborná angličtina (F1AJ1). Jeho cílem je rozšířit znalost odborné terminologie popisující chemii, biologii, botaniku, vybraná odvětví farmakologie, či fyziologii a patofyziologii člověka. Nově se studenti seznámí se slovní zásobou z oblasti práva a etiky pro farmaceuty, sociální farmacie a lékárenství a veterinárních biopreparátů a léčiv. Při práci s odbornými texty a přípravě vlastních prezentací si rovněž zdokonalí své gramatické znalosti v kontextu akademické a vědecké angličtiny a v neposlední řadě procvičí důležité jazykové dovednosti jako čtení, psaní a mluvení.
- Výstupy z učení
- Absolvování předmětu umožní studentům základní komunikaci především v oblasti odborné a profesní a umožní jim ucházet se o případné zahraniční stáže či studijní pobyty nebo se profesně uplatnit v tuzemských i mezinárodních společnostech a institucích.
- Osnova
- 1) Biologie a molekulární biologie 2) Organická a anorganické chemie 3) Toxikologie 4) Farmakognosie 5) Imunofarmakologie 6) Homeopatie 7) Patofyziologie člověka (etiologie, patogeneze, morfologie, systémové projevy, klinická významnost, predispozice, prevence poškození buněk) 8) Fyziologie a patofyziologie člověka (poruchy pohybového, krevního, oběhového a lymfatického systému) 9) Fyziologie a patofyziologie člověka (poruchy gastrointestinálního, vylučovacího, nervového, endokrinního a reprodukčního systému) 10) Lékárny v obcích a nemocniční lékárny, sociální farmacie 11) Veterinární biologika a léčiva 12) Farmaceutické právní předpisy a etika 13) Lékárenská praxe (profesní rozvoj, psychologie zdraví, péče o pacienta, apod.) 14) Angličtina - univerzální jazyk vědy
- Výukové metody
- teoretická příprava, prezentace připravované studenty na odborná témata, diskuze
- Metody hodnocení
- ústní zkouška (hodnotí se celková úroveň vyjadřování, znalost odborné slovní zásoby a schopnost vést dialog na jedno z témat zahrnutých v sylabu)
- Další komentáře
- Studijní materiály
Předmět je dovoleno ukončit i mimo zkouškové období.
- Statistika zápisu (jaro 2021, nejnovější)
- Permalink: https://is.muni.cz/predmet/pharm/jaro2021/F1AJ2_cjv