Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Lucie Formánková
30. 11. 2018 20:16nové
Dobrý den, jaké předměty by mne na tomto oboru čekali? Na jaké úrovni je zde matematika?
Díky za odpověď

Dobrý den,

celý rozsah předmětů najdete ve studijním katalogu na stránkách econ.muni.cz, sekce "Studenti" a odkaz "Studijní katalog", kde jsou u vybraného programu přímo rozepsané předměty v jednotlivých semestrech. Rozkliknutím kódu předmětu se dostanete do katalogu s podrobnějším popisem náplně předmětu včetně podmínek zkoušky. Tak si také můžete zjistit obsah matematických kurzů.

Hezký den, AŠD
Barbora Cihlářová
26. ledna v 21:20nové
Dva cizí jazyky
Dobrý den, jak je to s jazyky? Je možné během studia Podniková ekonomika a managementu studovat dva cizí jazyky? (Angličtinu a Španělštinu?))

Dobrý den,

studium jazyků v tomto programu je standardně koncipováno tak, že si v bakalářském studiu vybíráte jazyk, který ovládáte na maturitní úrovni. V navazujícím magisterském studiu pak přidáváte druhý jazyk, přičemž jeden z absolvovaných jazyků musí být angličtina.

V bakalářském studiu si však můžete zapsat libovolný rozsah druhého jazyka. Studium není nijak omezeno, nicméně přednost mají z výše uvedených důvodů magisterští studenti, pro které je absolvování druhého jazyka povinné. Může se tedy stát, že na Vás ve druhém jazyce nevystačí kapacita.

S pozdravem

Alena Šafrová Drášilová
Monika Kocurova
15. ledna v 14:42nové
Dobrý deň, prepáčte, že vyrušujem, ale chcela by som sa spýtať jednu otázku. Viem, ze je možno ešte skoro, keďže som iba v treťom ročníku na Obchodnej akadémii v Prievidzi, ale chcela by som som sa apýtať niečo ohľadom prijatia na vašu skolu bez prijímacích skúšok. Čítala som na vašej stránke, ze v prípade ak sa zúčastním súťaží na úrovni celostatneho kola, tak je tu možnosť prijatia bez skúšok, lenže neviem, ci sa to týka aj tejto konkrétnej sútaže. Súťaž sa vola wordprocesing a bola som minulý rok (v druhom rocniku)na celoslovenskom kole a umiestnila som sa na 4. mieste z celého Slovenska. Preto by som sa chcela spýtať, či by sa aj táto súťaž rátala medzi tie, ktoré umožňujú prijatie bez skúšok.

Už vopred ďakujem za odpoveď.😁

Dobrý den,

velmi nás těší Váš zájem o studium na ESF MU. Kompletní výčet podmínek, za kterých je možné prominout test studijních předpokladů, včetně soupisu soutěží a umístění je k dispozici na webu:

https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prominuti-prijimaci-zkousky

Vámi zmiňovaná soutěž mezi ně bohužel nepatří.

S pozdravem

Alena Šafrová Drášilová
Monika Kocurova
16. ledna v 14:49nové
Ďakujem za odpoveď. Ak by som sa ešte mohla spýtať, tak by som mala ešte jednu otazku k týmto sutaziam. Mam ešte jednu súťaž , ktorá sa volá Európska súťaž v štatistike a organizuje ju eurostat a postúpila som z národného kola do európskeho. Na stránke co ste mi poslali je kategória matematika a štatistika, chcela by som sa preto spýtať ci by sa teda táto súťaž mohla rátať aj do tejto kategórie. Ďakujem za odpoveď.
Sekce "01 - Matematika a statistika" se týká pouze projektů středoškolské odborné činnosti. Na Vámi uvedenou soutěž se tedy bohužel nevztahuje.
Monika Kocurova
16. ledna v 20:58nové
Ďakujem za odpoveď 😁
24. 1. 2020 15:39nové

Dobrý deň,

zaujímam sa o to, ako presne prebieha výuka v kombinovanej forme štúdia na odbore Podniková ekonomie a manažment.
Prebieha výuka každý týždeň v piatok aj v sobotu? Alebo len každý druhý týždeň?

Ide mi o to, že pracujem na plný úväzok a chcem zistiť, či by mi štúdium časovo vyhovovalo.

Ďakujem.
Dobrý den,
výuka v kombinovaném studiu probíhá tři- až čtyřikrát za semestr, obvykle oba dny, ale záleží na rozvrhu a předmětech, které si zapíšete. Studium je hodně založeno na domácí přípravě a zpracovávání seminárních prací na zadaná témata.
S pozdravem
AŠD
13. 10. 2019 19:28nové
Dobrý den,
nedokázal jsem nikde vyčíst, jakým způsobem probíhá kombinované studium a docela by mě to zajímalo.
Děkuji.
Vlákno: Prihlaška/
ars martialis
26. 3. 2019 18:31nové
Dobry den , chcel by som sa spytat že kedy je druhe kolo na Fakultu Managementu , a jestli je možne podat vtedy prihlasku ked som nestihol v 1 kole , dekuju moc krat.

Dobrý den,

administrativní dotazy spojené s přijímacím řízením, prosím, směřujte na mailovou adresu prihlaska@muni.cz. Zde Vám kolegové odpoví i dotazy spojené s přihláškami na Ekonomicko-správní fakultu.

S pozdravem

Alena Šafrová Drášilová
Vlákno: Matematika +/
Filip Albert
7. 1. 2019 20:51nové
Dobrý večer, na obor podniková ekonomika a management je možné se dostat pouze za pomoci zkoušek TSP a nebo může být přijímací zkouška prominuta za předpokladu úspěšného absolvování zkoušky matematika+ ?
Pokud ne, jsou nějaké obory s ekonomií, na které se dá dostat díky matematice + ?

Dobrý den,

na následující stránce:

https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prominuti-prijimaci-zkousky

se Vás týká odrážka h/

Další dotazy administrativního charakteru Vám zodpoví kolegové na mailu prihlaska@muni.cz.

S pozdravem

Alena Šafrová Drášilová