23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

10/1/2019 08:17new
Dobry den, já bych se ráda zeptala na podrobnosti. Mám zájem o rozšíření sve učitelské aprobace o český jazyk na celoživotním vzdělávání. Bude se letos tento obor vypisovat? Kdy probíhá výuka a je studium zaměřeno i více na praxi ve škole, co opravdu učitel potřebuje, jak dnes zaujmout děti, zajímavé výukové metody? Zjistila jsem, že na každé univerzitě je i jiná délka tohoto studia, jak je to možné, není to jednotně dané? Děkuji moc za odpovědi.
12/3/2019 08:23new

Vážená paní magistro,
přeposílám zprávu paní dr. Kolářové.
S pozdravem
Hana Svobodová

Vážená paní magistro,
ano, letos v březnu přijímací řízení pro tento obor vypsáno bude (vypisuje se jedno za 2 roky), trvá 5 semestrů.
Je pravda, že délka studia v semestrech se může lišit, ale myslím si, že standardní je těch 5 nebo 6 semestrů. V zákoně totiž není stanovena délka studia v semestrech, ale pouze minimální počet hodin, které musí studium mít - teď si to nepamatuji přesně, ale je to myslím minimálně 200 hodin.
Zdraví
PhDr. Ivana Kolářová, CSc.
odborná asistentka