19. července v 15:52nové

Dobrý den,

mám vystudované bakalářské studium v oboru HV a ZSV se zaměřením na vzdělávání. Chtěla bych se zeptat, zdali se mohou uznávat již absolvované předměty, které jsou totožné jak v mém již absolvovaném oboru, tak ve studiu mimoškolní a předškolní pedagogiky (například společný základ apod.)? Nebo existuje nějaké doplňující vzdělávání k již vystudovanému pedagogickému oboru?

Velmi děkuji za odpověď a přeji Vám pěkný den
Lucie Vernerová
20. července v 07:56nové
Srdečně Vás zdravím,
ale nejsem si jistá, na co přesně se ptáte. Zda by se Vám uznaly některé již vystudované předměty v programu Učitelství pro mateřskou školu? Obávám se, že ne. Studují u nás i absolventky SPgŠ, ale z předchozího studia se jim nic neuznává.
Zora Syslová
Vlákno: Uplatnění/
Radka Uzlová
5. ledna v 11:53nové
Dobrý den,
četla jsem informace o uplatnění absolventů, ale pro jistotu se ještě raději zeptám, jestli po 3 letech studia už budu kvalifikovaná pro učitelství v mateřské škole. Od přítelkyně totiž vím, že měla pouze bakalářské studium a kvůli setrvání v zaměstnání si musela dodělávat navazující magisterské studium. A také mám dotaz, jestli je snadnější najít si práci, kdybych si posléze po bakalářském studiu zvolila navazující magisterské studium.
Děkuji.
5. ledna v 15:49nové
Zdravím Vás, a ujišťuji Vás, že Bc. studium Učitelství pro MŠ Vám kvalifikaci učitelky MŠ zajišťuje. Ještě jsme neslyšela, že by někdo vyžadoval Mgr. studium. V praxi je nejčastější kvalifikací středoškolské vzdělání a v úplně mizivém procentu jsou učitelky s titulem Mgr.
Žaneta Vykoukalová
7. 12. 2021 12:48nové

Dobrý den,

jsem maminka 7mi měsíční dcery a ráda bych si podala přihlášku na dálkové studium Učitelství pro mateřské školy. Je možné studium nějak uzpůsobit vzhledem k dceři? Popřípadě nabízíte možnost individuálního vzdělávácího plánu?

Moc děkuji a zdravím,

Vykoukalová
7. 12. 2021 12:59nové
Dobrý den,
individuální vzdělávací plán poskytujeme studentům pouze z vážných důvodů, k nimž mateřskou dovolenou nepočítáme.
Ale určitě je možné se s vyučujícími domluvit a přizpůsobit požadavky na průběh a zakončení jednotlivých předmětů co nejvíce Vašim potřebám. Absolvování některých předmětů je však povinnou součástí studia.
Srdečně zdraví
Zora Syslová
3. 12. 2021 09:25nové
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na priebeh kombinovaného štúdia - v ktoré dni a ako často výuka prebieha? A takisto by som sa chcela opýtať na povinnosť účasti na výuke pre kombinovaných študentov. Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom
Barnokyová.
3. 12. 2021 10:16nové
Dobrý den,
kombinovaná výuka probíhá zpravidla v pátky, některé předměty i v sobotu. Povinnost účastnit se výuky si určuje každý vyučující. Vzhledem k tomu, že se na výuce podílí více kateder Vám nemohu odpověď blíže specifikovat.
Srdečně zdraví
Zora Syslová
1. 11. 2021 17:13nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li je předpokladem, že student nastupující na tento obor hraje na klavír. Umím pouze nějaké základy na kytaru a trochu mě děsí předměty z hudební výchovy a ze hry na hudební nástroj, proto se ptám je-li možno toto zaměření studovat i pokud na "nic" nehraji.
Děkuji za odpověď.
1. 11. 2021 17:21nové
Zdravím Vás, a předpokladem přijetí na obor Učitelství pro mateřské školy to není, ale zkoušku z hry na klavír skládáte v průběhu studia, takže je potřeba se hrát na klavír naučit.
Zdraví Zora Syslová