Nikola Panochová
11/2/2021 16:26new
Dobrý den, bude mi vaší školou přijat přihláška, pokud jsem v předchozích letech vystudovala bakalářské studium se zaměřením na Ekonomiku a management, program Bezpečnostní studia, se SZZ mimo jiné z oboru Psychologie a Sociologie.
Děkuji za odpověď. Panochová
11/2/2021 18:10new
Dobrý den, od 1. 3. 2021 na stránkách PdF nabízíme: Rozdílový kurz pro absolventy magisterského studia filozofických fakult v programech Historie, Pomocné vědy historické, Archeologie, Muzeologie. To je rámec. Je asi možné takto řešit i příchod do mag. studia z jiných studií. Rozhodující je, aby uchazeč předtím absolvoval 6 klíčových zkoušek Bc stupně: Dějiny pravěku, Dějiny starověku, Dějiny středověku, Dějiny raného novověku, Dějiny 19. stol., Dějiny 20. století. Pokud některé z předchozího studia nebo ekvivalenty má, požádá o jejich uznání, složí (možno i po samostudiu) chybějící, a může se ucházet o navazující mag. studium. Možná by bylo jednodušší začít Bc. a požádat o uznání ekvivalentních předmětů napříč celým studiem a totéž v NMGr. Záleží tedy především na skladbě předmětů předchozího studia.
Linda Lišková
26/11/2023 17:52new
Dobrý den, platí toto i v případě absolvování Bc studia Humanistiky, SZZ: České dějiny v evropském kontextu, Filozofie, Religionistika? Současně s tím jsem absolvovala Doplňující modul pedagogicko-psychologický a praxe.
Děkuji za odpověď. L. Lišková