Thread: Dotaz/
Lucie Horutová
8/1/2021 19:20new
Dobrý den,
měla bych zájem o studium Francouzského jazyka a literatury na Vaší škole.
Chtěla bych se zeptat, jak je to v tomto oboru s matematikou. Vyučujete, nevyučujete?
Moc děkuji za odpověď.
11/1/2021 10:46new
Vážená paní kolegyně,
Váš zájem o obor mne samozřejmě těší, jen nevím, kam svým dotazem míříte. Jde o filologický obor, takže matematika není jeho součástí. Pokud se podíváte do definice studijního programu a prohlédnete si skladbu předmětů, pak zjistíte, že je důraz kladen na 2 hlavní složky: jednak na praktický jazyk, jehož výuka je po 3 letech zakončena zkouškou, která má stejnou strukturu jako mezin. zk. DALF C1. Jednak na teoretické a praktické dovednosti v oblasti frankofonních literatur, dějin frankofonních zemí a francouzské lingvistiky.
Obor lze ale také studovat v kombinaci s jiným oborem (buď jako hlavní nebo vedlejší), zde byste si mohla vzít jako druhý obor matematiku na Přírodovědecké fakultě MU.
Pokud byste měla jakékoli další dotazy, neváhejte se na mne obrátit.
Zdraví
P. Dytrt
77KVM X VNV11
14/1/2021 13:46new
Dobrý den, mám zájem o studium oboru Francouzského jazyka a literatury. Bohužel neumím Francouzky víceméně vůbec. Myslíte ze je nějaká možnost ze by jsem se i přesto na školu dostal ?
14/1/2021 14:01new
Dobrý den,
to bohužel nedokážu odhadnout. Každopádně oborový test z francouzštiny odpovídá úrovni B1 dle Společného evr. referenčního rámce.
Zdraví
Petr Dytrt
Johana Zezuláková
7/1/2022 17:31new
Dobrý večer,
měla bych zájem o studium oboru Fr. jazyka a literatury. Jaké učebnice či literaturu byste mi doporučil k přípravě na zkoušku?
Hezký večer,
Johana Zezuláková
8/1/2022 16:38new
Dobrý den,
jakoukoli učebnici, která Vás připraví na zkoušku na úrovni B1.
Zdraví
P. Dytrt