23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Adéla Přibylová
13/9/2019 10:22new
Dobrý den,

mám dotaz ohledně náplně studia hudebních věd a hudebních dějin. Chtěla bych studovat konzervatoř a přidat si k ní výše uvedené předměty na Muni. Mám však obavy, že by jejich náplň (co se hloubky týče) byla totožná co na konzervatoři a tak se chci zeptat, zda-li je studium spíše obecné nebo hlubší. 

Děkuji za odpověď a hezký den!

Přibylová

16/9/2019 11:59new

Dobrý den,

z vlastní zkušenosti můžu říci, že studium totožné není. Konzervatoř je střední škola, získáte spíše přehled o teorii a dějinách hudby. Hudební věda je vysokoškolský obor, kde budete danou problematiku probírat do hloubky. Já sám jsem po čtyřech letech studia na konzervatoři dobře uměl praktické disciplíny: intonaci, harmonii a kontrapunkt. Všechno ostatní včetně dějin hudby jsem se naučil a pochopil až při studiu oboru hudební věda.

S pozdravem

Jan Karafiát