23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Zuzana Matějková
3. 10. 2022 22:54nové
Dobrý den,
mám dotaz, jaká je kapacita oboru antropologie?
našla jsem bodové hranice a počty přijatých, nevím však jak "soutěživé" přijímací řízení je.
Dále mám dotaz k prominutí přijímacích zkoušek. Průměr z profilových předmětů pod 1.5 mám, také budu psát OSP. Jak obvyklé je zamítnutí žádosti o prominutí? Nevím co očekávat, zda je zamítnutí bežné atd.
Moc děkuji, Zuzana Matějková.
4. 10. 2022 10:41nové
Dobrý den, paní Matějková,
děkuji Vám za zájem o obor Antropologie! Máme limitní omezení kapacitou posluchárny, která je 50 míst maximálně. Podle minulých cca deseti let přijímáme obvykle třetinu až polovinu uchazečů. Doporučuji také využít možností pro přijetí bez přijímací zkoušky, zejména kritéria prospěchu a olympiád. Bude jistě záviset na množtví takových žádostí, ale dosud většina žadatelů o prominutí, kteří je uplatnili (a splnili další formality), byli obvykle přjati. Výhodou je, že informaci o svém přijetí máte brzy, ještě před konáním přijímací zkoušky.
Děkuji a těším se na případné setkání při studiu.
M. Králík