23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

9. 1. 2021 12:12nové
Dobrý den,
Nejsem si jistý, zda dotaz patří sem, v případě, že bych ho měl směřovat na mail administrativy přihlášek, ho samozřejmě odstraním.
Mám pár dotazů ohledně přijímacích zkoušek:
1) Kolik je dohromady otázek v oborovém testu z biologie se základy chemie?
2) Jakou mají tyto otázky vzhledem k TSP váhu?
3) V tabulce přijatých minulý rok vidím, že poslední přijatý má např. 544,68 bodů. Já vím, že TSP má bodů maximálně 60, takže nechápu, co toto číslo vlastně znamená.
Mohl by mi prosím někdo poradit? Předem mockrát děkuji.
10. 1. 2021 22:32nové
Dobrý den,

děkuji za Váš zájem o studijní program Experimentální a molekulární biologie. K Vašim dotazům:

1) Odborný test z biologie se základy chemie obsahuje 50 otázek.

2 + 3) Maximální počet bodů, jehož může uchazeč v přijímací zkoušce dosáhnout, je 1000 bodů. Váha jednotlivých částí je u tohoto studijního programu následující: TSP = 300 bodů, odborný test = 700 bodů. Body se přepočítávají právě dle uvedené váhy obou částí přijímací zkoušky.
Branislav Modriansky
9. 5. 2023 10:03nové

Dobrý deň!

Chcel by som sa opýtať, že celkový počet bodov sa prepočítava z bodov alebo z percentilov?

Napríklad, ak by mal niekto polovicu bodov z tsp, tak by mal 150 bodov z 300 na TSP? Ale ak mal percentil 66,67, tak by mal počet bodov 200 z 300 na TSP?

A ako sa prepočítavajú body na odborových testoch, z bodov, alebo percetilu?

Dopredu ďakujem!

Branislav Modriansky

Dobrý den,

děkuji za upřesňující dotaz.

U TSP se body přepočítávají z percentilu (z průměrného percentilu ze tří dimenzí testu), u odborného testu se body přepočítávají z dosaženého počtu bodů.