Martina Peterková
13. března v 10:59nové
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda prominutí přijímací zkoušky zapsané v e-přihlášce znamená i přijetí na obor, na který jsem se hlásila. Jestli ne, tak na základě čeho se bude rozhodovat o mém přijetí? Předem děkuji za čas a odpověď.
15. března v 10:25nové
Dobrý den, výsledné rozhodnutí o přijetí bude vyhodnoceno v rámci zasedání přijímací komise. To proběhne cca do konce května. Veškeré informace Vám budou průběžně vkládány do Vaší e-přihlášky.
Lucie Braunerová
10. února v 14:41nové
Dobrý den,
podávám přihlášku na kombinaci oborů Český jazyk a literatura + Francouzský jazyk a literatura a žádám o prominutí přijímacích zkoušek na základě prospěchu. Ráda bych se zeptala, jestli mi případně bude prominut jak TSP, tak oborová zkouška z francouzštiny a reálií.
Děkuji za odpověď
L. Braunerová
11. února v 15:52nové
Dobrý den, na oba Vámi uváděné studijní programy je možné žádat o prominutí přijímací zkoušky na základě prospěchu. V případě, že děkan fakulty žádosti vyhoví, promíjí se celá přijímací zkouška. Více informací naleznete zde: https://www.phil.muni.cz/do/phil/Pracoviste/prijimaci/materialy_uchazeci/zavazne_informace/Moznosti_prominuti_2020.pdf
David Hubáček
8. února v 20:41nové
Dobrý den, byla mi prominuta příjimací zkouška, mohu se zeptat, kdy se dozvím, zda jsem byl přijat ke studiu? Je to konec května/začátek června jak se píše pro ty, kteří dělají zkoušky, nebo se to dozvím nějak dříve, jelikož již zkoušky dělat nebudu? Předem děkuji za odpověď.
9. února v 10:12nové
Dobrý den, s tímto dotazem se obraťte nejlépe přímo na příslušné studijní oddělení fakulty.
25. ledna v 20:54nové

Dobrý den,
ráda bych se dozvěděla, jak postupovat v následující situaci (na studijním oddělení mi neporadili):
1. studuji jednooborově estetiku, momentálně jsem ve třetím semestru
2. ráda bych se přihlásila na nově otevřený obor na FF - Tlumočnictví českého znakového jazyka a následně obory sloučila
3. vzhledem k tomu, že se po začátku mého studia přecházelo na studijní programy, není údajně možné studia propojit, ačkoliv za jiných okolností by to možné bylo
.. Opravdu by nešlo obory nějak spojit? Nejlépe jako kombinované studium s větším důrazem na estetiku a tlumočnictví jako obor vedlejší. Pokud by bylo sloučení možné, jak přesně postupovat u vyplňování hlavních a vedlejších oborů v elektronické přihlášce?

Děkuji,
E. Martincová
27. ledna v 13:14nové
Nejsem sice z estetiky ani obecné jazykovědy, ale strávil jsem s přeměnou studia dost času, tudíž vás mohu ujistit, že skutečně nelze spojit starý obor s novým programem. Nejjednodušší řešení bych viděl tak, že si podáte přihlášku na sdružené studium, kde bude hlavním oborem estetika a vedlejším tlumočnictví, a pak si necháte na estetice uznat, co půjde. Kombinovaným studiem myslíte asi sdružené (kombinované studium je trochu něco jiného). Zdraví Pavel Pilch
27. ledna v 15:56nové
Je to možné, v této terminologii mám nedostatky.
Každopádně Vám děkuji!
E. Martincová
31. ledna v 10:43nové

Vážená paní Martincová,

dodatečně skutečně není možné studijní programy sloučit, jak popisujete. To jste se jistě dověděla i na studijním oddělení Filozofické fakulty. Musela byste si tedy podat novou přihláška na Vámi uváděnou kombinaci studijních programů (dle nabídky, která je k dispozici). Následně byste si mohla pouze požádat o uznání předmětů z oboru Estetika.