Matěj Adámek
17. února v 12:43nové

Zdravím, chtěl bych být učitelem němčiny a dějepisu na střední škole, ale jsem trochu zmatený a chci se zeptat, jak mám postupovat.
Podle informací na detailech oboru úplně nevím, co si vybrat, aby mě to navedlo na navazující magisterský program Učitelství pro střední školy, který je na filozofické fakultě.
V informacích o bakalářském studiu na PedF se píše doslova:

"Po ukončení bakalářského studia máte možnost pokračovat ve dvouletém navazujícím magisterském studiu a získat tak plnou kvalifikaci pro výuku němčiny na základní škole.
Těší vás práce se staršími žáky? Po ukončení navazujícího magisterského studia můžete získat kvalifikaci pro výuku na střední škole v jednoletém rozšiřujícím studiu v rámci programu celoživotního vzdělávání,"

což mě zmátlo. Je možné přihlásit se na bakalářské studium na PedF obor Německý jazyk a literatura se zaměřením na vzděláváni + Dějepis a poté studovat Učitelství (NJ + Dějepis) pro střední školy na Filozofické fakultě? Nebo musím absolvovat ty 2 roky v navazujícím mag. programu na PedF+ 1 další rok na PedF pro střední školy? Nebo mám radši jít na FF zrovna, obor Německý jazyk a literatura + Historie a poté Učitelství pro střední školy?

Děkuji předem za odpověď!
18. února v 15:24nové

Dobrý den,

možné jsou obě varianty:
a) můžete vystudovat bakaláře na PedF a následně pokračovat na navazujícím magisterském studiu na FF.
b) nebo vystudovat bakaláře na FF a pak navázat na FF na magistra.

Volba je tedy na Vás.
Matěj Adámek
18. února v 20:23nové
Děkuji. Nevím ale, co by bylo lepší. Jaké výhody/nevýhody jednotlivá varianta má? Poradil byste mi, prosím?
22. února v 14:43nové
S tím Vám bohužel poradit nedokáži. Musíte se rozhodnout sám. Doporučuji pročíst si informace k jednotlivým studijním programům na webu univerzity.
Zuzana Kaščáková
14. února v 21:21nové
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či v prípade prijatia na kombinované štúdium Speciální pedagogiky je možný prestup na prezenčné, či uz po 1. alebo 2. semestri. Ďakujem za odpoveď
15. února v 11:33nové
Dobrý den, tento problém je třeba řešit přímo se studijním oddělením Pedagogické fakulty. Mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Natálie Burgetová
11. února v 14:32nové
Dobrý den,
podala jsem přihlášku na obor Francouzský jazyk pro hospodářskou činnost a zažádala o prominutí přijímacího řízení. Nedávno jsem složila zkoušku DELF B2, ale certifikát, který fakulta vyžaduje mi do konce února nestihne přijít. Je možné zaslat pouze potvrzení o složení zkoušky?
Předem děkuji za odpověď.
11. února v 15:55nové
Dobrý den, pro upřesnění konkrétního postupu ve Vašem případě doporučuji obrátit se přímo na studijní oddělení Pedagogické fakulty. Mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Anežka Pavlasová
1. února v 21:34nové
Dobrý den chci se zeptat zda jsou na obor učitelství v mateřských školách pouze TSP testy nebo zda jsou tam i nějaké oborové testy (pokud ano, tak mě zajímá, co zahrnují, jaké je bodování a podobně)


Předem děkuji za odpověď.

2. února v 19:12nové
Dobrý den, na Vámi uváděný studijní program je podmínkou přijetí pouze test TSP.
Anežka Pavlasová
2. února v 20:16nové
Děkuji mockrát.