Petr Vojtičko
16. února v 19:40nové
Dobrý den, když si chci podat přihlášku na fakultu sportovních studii na obor SEBS a sportovní management a jako hlavní prioritu zvolim obor SEBS, znamená to, ze když bych se dostal na oba obory automaticky budu muset jít na SEBS?
A ještě bych se chtěl zeptat zda se výsledek FSPS testu bude počítat na oba obory nebo zda test budu muset psát dvakrát?
Děkuji za odpověď
18. února v 15:12nové
Dobrý den,
SEBS i management sportu jsou specializace studijního programu Tělesná výchova a sport. Pokud si tedy zvolíte jako 1. prioritu specializaci SEBS a jako 2. prioritu specializaci management sportu, budete v případě úspěchu u přijímacích zkoušek přijat na svou 1. prioritu.
Co se týče Vaší druhé otázky - přijímací zkoušky budete skládat pouze jednou, jelikož podmínky přijetí jsou stejné pro obě specializace studijního programu Tělesná výchova a sport.
Timea Kováčová
12. února v 17:41nové
Dobrý deň,
Predpokladám, že ak si podávam prihlášku na združené štúdium, musím splniť kritériá pre obidva zvolené obory.
Chcela by som sa opýtať, čo sa stane v prípade, že by som vyhovela kritériám iba jednému?
Konkretne ide o Anglický jazyk a literatúra v kombinácií s oborom Mediálni studia a žurnalistika. Kedže každé zastreštuje iná fakulta, sú tam iné podmienky prijatia. Teda ak by som napríklad splnila percentil v testoch Scio, ktoré sú súčasť príjmačiek na FSS ale nespravila úspešne TSP, ktoré mi treba na Anglický jazyk a literatúru, mohla by som študovať odbor na ktorý ma vzali samostatne ako jednooborové štúdium? Alebo potrebujem mať samostatnú prihlášku?
15. února v 11:17nové
Dobrý den, v případě sdruženého studia musíte splnit přijímací kritéria na oba obory. V rámci jedné přihlášky si můžete zvolit až 3 různé preference studijních kombinací z nabídky. Je tedy možné zvolit třeba jako druhou preferenci hlavní studijní obor i jako jednooborové studium (pokud je takto dostupný v nabídce). Tím si zvýšíte šance na přijetí.
Co se týče další přihlášky, tak na jeden hlavní studijní obor je možné podat pouze jednu přihlášku.
Lukáš Gruber
17. února v 21:16nové
Dobrý den, 

chci si dát přihlášku na mezifakultní sdružené studium, konkrétně obor Politologie (hlavní) na FSS a obor Hospodářská politika (vedlejší) na ESF. 

Již jsem dělal OSP a dosáhl jsem v nich výsledku, který mi zaručuje přijetí na Hospodářskou politiku bez přijímací zkoušky. 

Jak mám tuto skutečnost zahrnout do e-přihlášky, když se mi v přihlášce ukazují kritéria prominutí jen pro Politologii a o prominutí přijímací zkoušky na Hospodářskou politiku není ani zmínka?

Chápu správně, že pro příjetí do sdruženého studia musím splnit kritéria pro přijetí na obě fakulty? 


18. února v 15:20nové
Dobrý den, ano, je to tak, že v rámci sdruženého studia musíte splnit podmínky pro přijetí jak na hlavní, tak i na vedlejší studijní program.
Co se týče Vámi uvedeného případu, doporučuji obrátit se s dotazem přímo na studijní oddělení ESF.
Podmínky pro prominutí přijímací zkoušky na Vámi uváděný obor na ESF naleznete zde: https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prominuti-prijimaci-zkousky. Na odkaze je i link na žádost o prominutí přijímací zkoušky.
Alice Čermáková
4. února v 17:04nové
Dobrý den,
chci se zeptat, zda hraje v přijímacích kritériích (v šancích na přijetí) nějakou roli, pokud si vyberu např. Environmentální studia + něco vedlejší nebo něco hlavní + vedlejší Environmentální studia. Musím splnit stejné podmínky přijetí na Enviro, ať už bude jakožto hlavní nebo vedlejší?
9. února v 10:10nové
Dobrý den, obecně platí, že v případě sdruženého studia musíte splnit přijímací kritéria jak na hlavní, tak na vedlejší studijní program.
Lucia Hamarová
4. února v 16:22nové
Dobrý deň,
podávam si prihlášku na Pedagogickú fakultu-Francouzský jazyk se zaměřením na vzdělávání a žiadam o prominutí prijimacích zkoušek. Momentálne som študentkou 5.ročníka francúzskeho bilingválneho gymnázia. Vo 4.ročníku som absolvovala maturitnú skúšku z francúzskeho jazyka t.j. francúzsku maturitu s certifikátom francúzskeho ministerstva školstva „Attestation C1“, ale kompletné maturitné vysvedčenie budem mať k dispozícii až v máji (kvetnu) tohto roku. Neviem ako mám postupovať, keď toto vysvedčenie je potrebné k prominutí prijímacích zkoušek. Mám žiadať od školy nejaký výpis, ten si dať overiť a poslať spolu s prihláškou alebo stačí keď ho prinesiem až pri zápise k štúdiu?
Ďakujem za informácie
9. února v 10:05nové
Dobrý den, s tímto dotazem se obraťte přímo na studijní oddělení Pedagogické fakulty na mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Anežka Pavlasová
3. února v 17:41nové
Dobrý den. Podala jsem si přihlášku na obor učitelství pro mateřské školy a to jak na prezenční formu tak i na kombinovanou (podala jsem si tedy jakoby “2 přihlášky” ale měla jsem je vypsané v jedné přihlášce pod sebou) avšak platila jsem jen 600,- je to možné? Je to proto že je to jeden obor? Nebo jsem někde udělala chybu? Děkuji.
9. února v 10:08nové
Dobrý den, v tomto případě jste si zvolila více priorit v rámci jedné přihlášky. Na jeden hlavní studijní obor lze totiž podat pouze jednu přihlášku.
Znamená to, že v případě úspěchu u přijímačích zkoušek budete přijata na svou první prioritu. Pokud by Vám body na 1. prioritu nestačily, ale stačily pro přijetí na 2. prioritu, budete přijata na druhou prioritu.
Tereza Perdochová
1. února v 19:14nové

Dobrý den,

Chtěla bych se přihlásit na FSpS. Mám podanou přihlášku do programu Tělesná výchova a sport specializace Management sportu. Chtěla bych si zde podat ještě jednu přihlášku, a to do programu Tělesná výchova a sport s kombinací z PdF Zeměpis se zaměřením na vzdělání. Při zadání nové přihlášky mi však program píše, že „Nelze založit více přihlášek do jednoho programu.“. Lze si tedy podat více přihlášek do jednoho programu, případně jak, či nikoliv?

Děkuji za odpověď.

2. února v 18:47nové
Dobrý den, na jeden hlavní studijní program si můžete podat pouze jednu přihlášku. Následně můžete zvolit až 3 různé priority kombinací z dostupné nabídky, již uvidíte při zadávání přihlášky. V rámci kombinace hlavního studijního programu Tělesná výchova a sport s vedlejším studijní programem pak můžete zvolit například Vámi uváděný zeměpis .
Jen musíte mít na mysli, že v případě úspěchu u přijímacích zkoušek nelze mezi prioritami volit. Budete přijata vždy na tu nejvyšší, na níž budete mít dostatečný výsledek.
Volbu pořadí priorit je tedy třeba dobře rozmyslet.
Michaela Drápalová
1. února v 10:36nové
Nejde mi přiložit vyplněné čestné prohlášení k již uložené žádosti o prominutí přijímací zkoušky.
Také bych ráda žádost upravila, ale uložená žádost nejde odebrat a upravit. Co mám dělat?
1. února v 13:13nové
Dobrý den, nejlepší bude, když se obrátíte přímo na studijní oddělení příslušné fakulty.
Fumiya Kimura
10. ledna v 13:08nové
Dear person in charge of admission procedure,

Hello. I am Fumiya Kimura from Japan. Now I am preparing for application to the master degree program of Business Management.At same time, I am applying for nostrification in another public university because my Therefore, here are only PDF files of certificate of graduation and transcript of academic records in English version with apostille stamp. It means I already sent them to the university and have waited for recognition result. 
On application procedure, do I need to upload the PDF files? Or do I have to upload new copies of certificate of graduation and transcript of academic records both in English and Japanese versions? 

Best regards,
Fumiya Kimura
12. ledna v 19:46nové

Dear Sir/Madam,

please contact study department of the Faculty of Economics and Administration at: admission@econ.muni.cz. They will let you know which form of documents is appropriate.
30. 12. 2019 17:29nové

Dobrý den,

chteěla bych se zeptat, kdy bude uveřejněn termín přijímacího řízení na obor Andragogika. Děkuji
1. ledna v 11:33nové
Dobrý den, veškeré informace o termínech přijímacích zkoušek a další informace k přijímacímu řízení naleznete vložené ve své e-přihlášce s dostatečným předstihem.
Julie Vitoulová
25. 11. 2019 15:16nové
Dobrý den, chtěla bych zažádat o prominutí přijímací zkoušky na základě prospěchu ( obor antropologie , přírodovědecká fakulta). V přihlášce se píše, že na stránce Moje přihlášky mám použít tisk středoškolského vysvědčení. Bohužel ať hledám jak hledám, nemohu to nikde najít a nevím si rady.
29. 11. 2019 14:20nové
Dobrý den,
ráda bych se přidala k dotazu - pokud jsem již odmaturovala, platí možnost zažádat o prominutí přijímací zkoušky i pro mne? Pokud ano, lze místo potvrzení ze SŠ (nemám možnost potvrzení získat) zaslat kopie vysvědčení? Děkuji za odpověď.
30. 11. 2019 20:36nové

Dobrý den,

o prominutí přijímací zkoušky na Přírodovědecké fakultě mohou požádat pouze ti uchazeči, kteří skládají maturitu v jarním termínu aktuálního školního roku nebo v roce předchozím. Viz "Prominutí přijímací zkoušky" na https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prijimaci-rizeni.
změněno 2. 12. 2019 19:17 nové

Dobrý den,

k tisku výpisu známek, které jste do Vaší e-přihlášky vyplnila, se dostanete následovně:

Moje přihlášky > Rekapitulace přihlášky (v šedém pruhu na spodu přihlášky) > odstavec "Studium, zkoušky a dokumenty" > Středoškolské vysvědčení: Vyplněno (tisk).
2. 12. 2019 10:15nové
Dobrý den, můj dotaz se týká přijímacího řízení na FF, zde jsem v pokynech odpověď na mojí otázku nenašla.
Děkuji za reakci.
4. 12. 2019 12:58nové

Dobrý den,

Filozofická fakulta nemá prominutí přijímací zkoušky omezeno věkem ani rokem maturity, můžete si tedy o prominutí zažádat, i když jste maturovala již před více lety. Podrobnosti k prominutí přijímací zkoušky na FF naleznete popsané v sekci "Zajímá mě možnost prominutí přijímací zkoušky" na https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/casto-kladene-dotazy.

Pro příště Vás poprosím fakultně-specifické dotazy vkládat přímo do diskusního fóra pro danou fakultu. Seznam jednotlivých vláken pro přijímací řízení najdete na https://is.muni.cz/auth/discussion/prijimacky/. Děkuji za pochopení.