Vlákno: Studium na MU/
Jan Richter
21. 6. 2010 11:05nové
Nedokončené studium = ztráta výhod?
Dobrý den,
mám jisté pochybnosti ohledně zapsání se do dvou studijních oborů. Má sestra mě
totiž informovala (podle pražské univerzity), že kdybych náhodou jeden ze
studijních oborů nedokončil (kvůli náročnosti bych se musel soustředit pouze na
jeden) tak bych přišel o spoustu výhod jako je například stipendium na ubytování
aj. Je tomu skutečně tak, nebo se nemusím bát zapsat si více studijních oborů?
Předem děkuji za odpověď
21. 6. 2010 12:12nové

Dobrý deň,

v podstate je to pravda.

"Nárok na získání ubytovacího stipendia má student při současném splnění všech následujících podmínek:

1. je studentem bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu v prezenční formě studia 
2. je zapsán ve studijním programu jako ve svém prvním studijním programu na vysoké škole v České republice, ledaže je zapsán ve svém prvním magisterském studijním programu navazujícím na studijní program bakalářský, jde-li o absolventa bakalářského studijního programu, nebo ve svém prvním doktorském studijním programu, jde-li o absolventa magisterského studijního programu. Nepřihlíží se ke studiu ve studijním programu, do něhož se uchazeč zapsal a které ukončil v období od 1. května do 30. října téhož kalendářního roku
3. nepřekročil standardní dobu stanovenou pro kterýkoli ze studijních programů, v nichž je souběžně zapsán
4. nemá trvalé bydliště na území Statutárního města Brna (okresu Brno-město)"

Pokiaľ by ste teda to druhé štúdium ukončili do 30. října toho roku, kedy ste sa k nemu zapísali, nárok Vám zostáva.

 

 

Jan Richter
2. 7. 2010 15:59nové

Takže pokud tomu dobře rozumím:
Mám zápisy do dvou studijních oborů - Informatika(8.7) a Filologie(21.7), když v
průběhu studia (např. po 2 semestrech) zjistím, že nejsem schopen zvládnout oba
obory a ukončím studijní obor Filologie, tak o ubytovací stipendium nepřijdu.
Avšak když se rozhodnu ukončit studijní obor Informatika, tak mohu učinit
nejpozději do 30. října 2010 abych nepřišel o stipendium?

Děkuji za odpověď
2. 7. 2010 16:19nové
Je to presne tak, ako píšete.