8. 11. 2010 15:53nové
Dotazy specifické pro lékařskou fakultu.
Lucie Danzerová
20. 6. 2016 18:22nové
Nepřijata pro nedostačující kapacitu oboru
Dobrý den, chci se zeptat, jaká je šance na přijetí na lf, když jsem zkoušku zvládla, ale o bod mě nepřijali z kapacitních důvodu? Má cenu podávat odvolání, nebo čekat na vyjádření fakulty? Děkuji
20. 6. 2016 19:38nové

Dobrý den,

detailní informace o "odvolání", tzn. žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí
ke studiu, naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení,
nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá
podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.

Pouze pro info - na celé MU platí, že fakulta rovnou přijímá o něco vyšší počet
studentů (než si ideálně přeje mít zapsáno v 1. semestru). Je to z důvodu, že k
zápisu se nikdy nedostaví všichni pozvaní a fakulta tak již předem pokryje
případné "ztráty" a nemusí po zápisech dobírat.

Pokud by i přes tento postup nebyl zapsán požadovaný počet studentů, může děkan
rozhodnout o přijetí další skupiny uchazečů.
V takovém případě budou tito obesláni papírovou pozvánkou k zápisu a změní se i
rozhodnutí v e-přihlášce.
Eva Janůjová
28. 6. 2016 10:02nové

Dobrý den,

v pokynech je uvedeno, že místa uvolněná po uchazečích, kteří odřekli přijetí nebo jednoduše nepřišli na zápis, se obsazují dalšími uchazeči podle pořadí dosaženého u přijímacích zkoušek. Zajímá mě, jestli teda mám podávat odvolání, nebo počkat až bude po zápise. Měla jsem 39 a poslední přijatý uchazeč 44; pořadí 31.-35; obor Zdravotnický záchranář. Má cenu si zde podávat odvolání?

Děkuji za případnou upřímnou odpověď.
28. 6. 2016 10:22nové

Dobrý den,

tak jak je napsáno i na webu, i v příspěvku, na nějž reagujete:
"Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná."

Takže pokud jste neshledala porušení zákona, nemá podání žádosti o přezkum význam.
Můžete počkat, zda se pořadí, po zápisech, neposune.
Markéta Doležalová
29. 6. 2016 16:06nové

Dobrý den,

chci se zeptat, jaká je šance na přijetí na Lf obor Zdravotní laborant, když jsem dosáhla počtu bodů pro uspění, ale nejsem přijata pro nedostačující kapacitu oboru. Můj bodový zisk je 41 bodů. Poslední přijatý uchazeč má 48 bodů. Našla jsem tuto informaci: Uchazeč, který dosáhl menšího počtu bodů než poslední přijatý uchazeč, nemůže být přijat. Proto se Vás chci zeptat, jestli má cenu doufat, že bych se tam mohla dostat, když jsem v pořadí 82.-89.a nebo poslat odvolání. Našla jsem informaci, že v loňském roce brali na tento obor 60 uchazečů. Děkuji Vám moc z odpověď.
29. 6. 2016 17:58nové

Dobrý den,

tamtéž (na webu LF, odkaz v e-přihlášce) je odkaz i na informace o "odvolání", aneb "žádosti o přezkum rozhodnutí o nepřijetí".

Detailní informace naleznete na http://bit.ly/appealsMUNI

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení, nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.