8. 11. 2010 16:05nové
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Katarína Bojnanská
9. 5. 2016 19:47nové
váha oborového testu z psychológie

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či bude, resp. je možné nejako zvlášť prihliadať na výsledok z oborového testu, a to v prípade, že je obzvlášť dobrý (98,5) a dostať sa do druhého kola výberového konania aj napriek tomu, že hodnoty z TSP ma bohužiaľ nezaraďujú medzi prvých 100 najlepších uchádzačov (66,5).

Za odpoveď vopred ďakujem
9. 5. 2016 19:52nové

Dobrý deň,

OT má čisto eliminačný charakter.
Každý, kto splni požadovanú hranicu (u vás percnetil 65 z OT), je úspešný a ďalej sú títo úspešní zoradení podľa percentilu z TSP.

V prihláške nemáte zatiaľ žiadne poradie. Ako viete, že nebudete medzi prvými 100 uchádzačmi?
Katarína Bojnanská
změněno 9. 5. 2016 20:13 nové

predpokladám to na základe informácie (žijem v tom, že je pravdivá), že percentil z TSP posledného postupujúceho z oboru psychológie býva tradične vysoký, väčšinou sa pohybuje okolo hodnôt 80+,

prosím opravte ma, ak sa mýlim, ja budem len rada
9. 5. 2016 20:34nové

To v zásade nie je nepravda, ale je to minulosť...

Prijímacie konanie na psycho prešlo vlani zmenou.

Tí, ktorí splnia OT (perc. 65) sú zoradení podľa výsledku TSP, a fakulta si do ďalšieho kola pozve 100 (reálne o niečo málo viac) najlepších študentov.

Následne po tomto treťom (ústnom) kole prijme požadovaný počet uchádzačov.

Takže napr. vlani (štatistika viď http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_FF-BcMgr_-_zprava-podminky.pdf) tam hodnota percentilu z TSP nie je uvedená - pretože to nie je to finálne kritérium.
O ničom by to nevypovedalo - najnižší percentil prijatého mohol byť napr. 50, ale to neznamená, že _každý_, kto sa hlásil na psycho a mal nad 50 je prijatý.

Ja dúfam, že je to zrozumiteľné :)
Takže by som rozhodne nič nevzdávala.
19. 5. 2016 12:32nové
O tomto přístupu jakožto doktor filozofie i přírodních a humanitních věd silně pochybuji, ale jistě máte pravdu!
Zdravím z dovolené!
A.....Z