8. 11. 2010 16:05nové
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Petra Kulhánková
11. 5. 2016 18:29nové
Přijímací řízení

Vážená paní, vážený pane,

s ohledem na zveřejnění výsledků TSP bych se Vás chtěla zeptat, zda máte k dipozici u oboru Německý jazyk a literatura + Veřejná ekonomika a správa (prezenční forma studia) předběžně seřazený seznam uchazečů právě podle výsledků TSP. Minulý akademický rok stačilo k přijetí pouze 0,06 percentil (http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_FF-BcMgr_-_zprava-podminky.pdf), proto by mě zajímalo, zda se hranice letošní rok výrazněji nezměnila.

Vím, že oficiální výsledky budou známy až po absolvovaní oborového testu z německého jazyka, nicméně protože potřebuji svoji situaci v případě nepřijetí na Vaši fakultu řešit co nejdříve (výsledky by měly být podle oficiálního vyjádření zveřejněny až nejdříve 23. 6.), chtěla bych Vás tímto požádat a byla bych Vám velmi vděčná o vyjádření, zda mám vůbec šanci se na daný obor po úspěšném zvládnutí oborového testu dostat (můj percentil byl 16).

Mockrát děkuji za Váš čas.

S přáním pěkného zbytku dne

Petra Kulhánková
změněno 11. 5. 2016 21:36 nové

Hezký den přeji,

jak sama správně píšete - výsledky budou známy až po OT.

Nyní není možné na Vaši otázku odpovědět, prostě to nelze.
OT na FF má eliminační funkci.
Je předem stanovena min. hranice pro úspěšné absolvování OT (50 bodů ze 100 možných). Teprve ti, kteří tuto hranici přesáhnu, budou hodnoceni jako "úspěšní" a pouze z těchto úspěšných uchazečů bude sestaven seznam pro přijetí.

Tzn. někdo s percentilem 90 z TSP, ale slabší znalosti z němčiny, může být po OT vyřazen (nesplní OT).
To vysvětluje i loňský percentil posledního přijatého.

Pro představu, v roce 2014 to byl percentil 1,5; v 2013 percentil 5,27; v 2012 to bylo 11,61.
Na Vašem místě bych se k OT dostavila a rozhodně to předem nevzdávala.
Alina Caraus
30. 5. 2016 21:26nové

Dobrý den!
Podávála jsem přihlašku na německy jazyk a literaturu.
Prosím Vás, chtěla bych vědět,co mam dělat, když můj percentil(TSP) je 15,93
Mohla bych se dostavit do OT ? Nebo na to už nemá smysl?
A na zakladě čeho, TSP nebo OT rozhoduje komisie přijetí či nepřijetí ke studiu?
Moc Vám děkuji !

Alina Caraus
30. 5. 2016 21:38nové

Dobrý den,

určitě se dostavte :)

Důležité jsou výsledky obou testů.
TSP již máte za sebou, výsledek znáte.
Teď musíte napsat oborový test. Pro oborový test je stanovena hranice úspěšnosti, musíte získat min. 50 bodů (maximum je 100). Pouze ti studenti, kteří dosáhnou 50 bodů a víc, jsou úspěšní.
Tito úspěšní jsou poté seřazeni do pořadníku, dle výsledku v TSP.

Takže pokud zvládnete OT, máte šanci na přijetí.