8. 11. 2010 16:17nové
Dotazy specifické pro přírodovědeckou fakultu.
Kristýna Pejchalová
28. 4. 2016 12:35nové
Test biologie se základy chemie
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik otázek z chemie bude v testu z biologie se základy chemie? Děkuji za odpověď.
28. 4. 2016 13:17nové

Dobrý den,

k testu viz detaily na webu PřF http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prijimaci-zkousky/Forma_BCh
Přesný počet otázek z Chemie není znám.
Monika Lávičková
1. 5. 2016 19:33nové
Výsledky přijímacího řízení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy budou uveřejněny informace o přijetí. Děkuji Lávičková
2. 5. 2016 11:45nové
Odborný test z chemie
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy budou výsledky z odborného test z chemie.
Děkuji
3. 5. 2016 08:51nové

Dobrý den,

výsledky budou online, obdobně jako u TSP, do 9. 5. 2016.
10. 5. 2016 10:09nové
Dobrý den,
výsledky z odborného test z chemie měly být do včerejška, ale mě se v přihlášce neobjevily výsledky.
10. 5. 2016 10:33nové

Dobrý den,

omlouvám se za dezinformaci.
Zveřejnění se týkalo pouze OT pro obory, kde je OT povinný.

Obory, kde si uchazeč zvolil OT jako variantu k TSP (nebo oboje), výsledek zatím nemají. Stále probíhá zpracování testů (nebyly ve várce s TSP).

Dle sdělní SO PřF zatím není určené, kdy se výsledky objeví online, ale tento týden určitě ne.
Radek Mojžíš
5. 5. 2016 23:00nové
Analytická chemie, bioanalytické metody, biochemie - termíny

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat kdy jsou termíny těchto zkoušek: Analytická chemie, bioanalytické metody, biochemie a kde se budou psát (nikde jsem nenašel přesné informace a nerad bych se pouze domníval z obecného popisu, kde je pouze Biochemie - 8.6., zbytek není přesně uveden). Případně moc děkuji.

S pozdravem,

Radek Mojžíš
7. 5. 2016 22:54nové
Oborový test - Geologie

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda bude stejně jako u TSP u přihlášky zobrazeno také zadání oborového testu z geologie. Případně zda se dá zadání někde sehnat?

Děkuji za odpověď
Lucia Žibeková
8. 5. 2016 13:33nové
odborové testy

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, že ako zistím percentil v odborových testoch, pretože mám tam iba body, ktoré mi v podstate nič nehovoria, kedže neviem koľko ľudí sa hlásilo na môj odbor a podobne.

ďakujem.
8. 5. 2016 18:08nové

Dobrý deň,

PřF neprevádza výsledok OT na percentil, ale na body.
Mechanizmus je uvedený na ich webe, v pokynoch, viď http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prijimaci-zkousky
Lukáš Macek
8. 5. 2016 22:22nové
Přepočet percentilu na celkový počet bodů

Dobrý den,

Chtěl bych si přepočítat percentil na příslušný počet bodů v přijímacím řízení, což by mělo být maximálně 1000. Protože v podmínkách přijetí z loňských TSP se uvádí i počet bodů posledního přijatého uchazeče pro každý z oborů. Lze tedy vynásobit percentil číslem 100 a vyjde celkový počet dosažených bodů ? Nebo jaký postup se zde uplatňuje ?

Pro oborový test by to pak znamenalo vytvořit průměr z výsledku a vynásobit ho hodnotou 700 ?

Děkuji za odpověď,
Lukáš Macek
9. 5. 2016 08:37nové

Dobrý den,

přepočet je klasická trojčlenka.

Pokud máte obor pouze s TSP, tak si percentil z TSP vynásobíte 100.
Pokud máte obor s TSP a OT (povinně), tak se to přepočte: percentil z TSPx3 (za TSP je max. 300 bodů) a body z OTx14 (bodové maximum v OT je 50 (za odpovědi), 50x14=700, a 700 je maximum za OT).
Nikoleta Solárová
10. 5. 2016 10:38nové
Prepočet bodov
Dobrý deň,
na prijímačkách nám bolo povedané, že maximálny možný počet bodov, ktorý môžme získať z TSP + OT je 1000 (TSP 300, OT 700). Pri OT mi je výpočet bodov jasný, avšak neviem, či sa 300 bodov z TSP počíta z percenta správne vyriešených úloh (kde by 300 bodov znamenalo 100% správne vyriešených úloh), alebo percentilu najlepšieho uchádzača (teda či človek, ktorý dosiahol maximálny percentil 100, má maximálny počet bodov - 300). Dúfam, že je otázka zrozumiteľná.
Ďakujem za odpoveď.
10. 5. 2016 10:44nové

Dobrý deň,

je to s ohľadom na percentil.
Takže prepočet vášho percentilu je percetnilx3 = počet bodov za TSP :)
František Zažímal
10. 5. 2016 12:37nové
Problém se zobrazením výsledků

Dobrý den,

v profilu se mi zobrazuje pouze percentil z TSP, nikde nevidím výsledek mého oborového testu. Je chyba v systému nebo chyba v uživateli systému?

Děkuji
10. 5. 2016 12:58nové

Dobrý den,

chyba není ani na jedné straně :)

Testy jsou zpracovávány, výsledek zatím není znám. Dle sdělení fakulty k tomu určitě nedojde ani v průběhu tohoto týdne.
František Zažímal
12. 5. 2016 11:38nové
Počet přijímaných uchazečů pro tento rok

Ještě jednou dobrý den,

bude počet přijímaných stejný jako minulý rok?

Děkuji
12. 5. 2016 11:43nové

Dobrý den,

to se, bohužel, nedá takto říct.
Fakulta si přeje mít obdobný počet zapsaných prváků, jako loni. Ale počet přijímaných může být vyšší/nižší - záleží i na výsledcích přijímacíh řízení.
Lukáš Veselý
20. 5. 2016 09:27nové
Dobrý den,
Už sou testy z chemie vyhodnoceny? Stále se mi nezobrazuje výsledek. Může to být chyba na mé straně?
Děkuji za odpověď.
20. 5. 2016 11:07nové

Dobrý den,

výsledek bude zveřejněn zároveň s konečným rozhodnutím.
Lukáš Kroča
20. 5. 2016 20:51nové
Odvolání (Evoluční a ekologická biologie)
Dobrý den, v pořadí jsem 127. a celkem bylo přijato 90. Jaké odhadujete prosím mé šance, že se na obor ještě letos dostanu? Asi dost malé, že?
20. 5. 2016 21:55nové

Hezký den přeji,

nezlobte se, ale na to se v podstatě nedá odpovědět... :/
Ondřej Jandáček
změněno 25. 5. 2016 16:35 nové
Zápis
Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem, zda lze již nyní zjistit datum zápisu ke studiu. Jsem přijat na Přírodovědeckou fakultu obor biologie - geografie.
Děkuji za odpověď, Ondřej Jandáček
25. 5. 2016 19:07nové

Dobrý den,

zápis na PřF se koná v termínu 18. - 20. 7., viz info z webu fakulty http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Zapis-ke-studiu
Kristýna Pejchalová
26. 5. 2016 12:16nové
Přijímačky
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je někde možné sehnat bližší informace o přijímacích zkouškách, např. kolik se na daný obor hlásilo lidí, kolik bodů měli lidé přede mnou a tak. Děkuji.
26. 5. 2016 17:14nové

Dobrý den,

fakulta zatím statistiku nezveřejnila. Obvykle se tak děje po ukončení přijímacího řízení, celého, na podzim.
Milena Mařáková
2. 6. 2016 14:13nové
Dopis

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kdy mají dorazit dopisy s rozhodnutím o přijetí a informacemi k zápisu. Jedná se o obor Lékařská genetika. V e-přihlášce je uvedeno, že jsem přijata, ale dopis bohužel stále nedorazil.

Děkuji a přeji hezký den,

Milena Mařáková
Lukáš Macek
změněno 2. 6. 2016 17:41 nové

Dobrý den,

jsem na tom podobně. Hlásil jsem se na 3 obory, na dva jsem přijatý a ze třetího mi přišel dopis o nepřijetí ale z těch zbylých dvou stále nic.

Myslíte že ještě přijdou ? Nevím jak bych bez toho uspěl u zápisu, když se vysloveně chce přinést s sebou rozhodnutí o přijetí. Děkuji za odpověď,

Lukáš Macek
2. 6. 2016 20:37nové

Dobrý den,

akceptační dopisy jsou rozesílány v tomto období, prosím o strpení.

Zapsáni budete i v případě, že se dostavíte k zápisu bez papírové pozvánky, opravdu :)
Harmonogram viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Zapis-ke-studiu
Johana Kopčilová
3. 6. 2016 17:46nové
Zápis předmětů

Dobrý den,
mohla bych se zeptat, kdy přibližně bude zápis předmětů (konkrétně obor Lékařská genetika)? Vím, že je asi ještě předčasné to řešit, ale chystáme se v září do zahraničí, tak abych měla přístup k internetu. :)
Děkuji

Johana Kopčilová
9. 6. 2016 08:51nové

Dobrý den,

harmonogram semestru na PřF viz https://is.muni.cz/predmety/obdobi (zakliknout PřF, období podzim 2016 a vpravo "Akualizovat")

Registrace předmětů probíhá již nyní, zápis do sem. skupin začne od 2. 9. 2016 v 17:00.
Hana Karpíšková
4. 6. 2016 20:14nové
Fotografování v případě zápisu v zastoupení
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s povinným fotografováním na průkaz studenta v případě zápisu v zastoupení. Budu se moci dofotit ve školním roce nebo bude nějaký náhradní termín na fotografování?
Předem děkuji za odpověď.
Milena Mařáková
9. 6. 2016 07:37nové

Dobrý den,
mám stejný problém, v dopise se psalo, že je možné focení v náhradním termínu, stejně tak přednáška o ISu. Je tomu tak?

Děkuji,

Milena Mařáková