změněno 27. 10. 2008 13:19 nové
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Iveta Borková
22. 6. 2016 12:31nové
Dva dvouobory
Dobrý den,
jsem přijatá na dva dvouobory (mediální studia a žurnalistika + politologie a mediální studia a žurnalistika + veřejná politika a lidské zdroje). Chtěla bych se zeptat, jestli je možné nastoupit ke studiu na oba dvouobory nebo tahle kombinace dvou dvouoborů, z nichž jeden předmět v obou je stejný, na FSS není možná.
A pokud to není možné, jestli stačí dopis o odřeknutí jednoho studia odevzdat v pondělí při zápisu nebo je nutné ho poslat poštou.
Předem děkuji za odpověď
22. 6. 2016 12:55nové

Dobrý den,

studium je možné, budete v zásadě studovat 3 individuální obory, předměty z MSŽ můžete absolvovat pouze jednou a do druhého studia si je nechat uznat.
22. 6. 2016 14:31nové
Jen pozor na to, že některá pravidla jsou fakultně specifická. Např. právě uznávání předmětů mezi souběžnými studii není na FSS možné a je tedy třeba postupovat jinak = nejlépe si předměty zapisovat do obou studií zároveň.
Na FSS je také nutno dát pozor i na pravidla psaní závěrečných prací (nelze např. psát dvě diplomky na jednom oboru, atp.) => viz příslušné fakultní směrnice na webu: https://www.fss.muni.cz/students/bachelor_and_master_studies/regulations_and_guidance
Iveta Borková
28. 6. 2016 22:56nové
Děkuji za odpověď...ještě bych se chtěla zeptat, jestli když jsem si přihlásila dva dvouobory, zapíši si předměty z mediálních studií a žurnalistiky do obou studií zároveň a získám u zkoušek kredity, tak se mně počítají do obou studií nebo jen do jednoho a na druhém budu muset počet povinných kreditů "dohnat" druhým předmětem? Děkuji za odpověď.
29. 6. 2016 09:13nové

Kredity se počítají vždy jednou, ale pro různé situace samostatně/nezávisle.
Takže předmět zapsaný ve dvou studiích zároveň (nikoliv ve dvou oborech jednoho dvouoborového studia = to by nebylo proveditelné) se plní jednou a získané kredity se počítají do kreditových limitů:
- jednou pro průchod do dalšího semestru,
- jednou do kreditové hodnoty prvního studia,
- jednou do kreditové hodnoty druhého studia...

Stejně tak se řeší třeba zrušení povinnosti opakovat neúspěšný předmět v každém studiu zvlášť, "typ" kreditů se vztahuje ke konkrétnímu studiu (takže předmět z ŽUR bude ve studiu ŽUR asi povinný, ale ve studiu třeba POL bude pouze volitelný), atd.